DOLAR 18,6451 0.03%
EURO 19,6121 -0.39%
ALTIN 1.079,270,70
BITCOIN 3213792,36%
İstanbul
15°

HAFİF YAĞMUR

17:43

AKŞAM'A KALAN SÜRE

AFAD alımını gönderecek yayınlıyor! AFAD işlerinden müşteriye müşteriye…

AFAD alımını gönderecek yayınlıyor! AFAD işlerinden müşteriye müşteriye…

ABONE OL
3 Kasım 2021 02:04
AFAD alımını gönderecek yayınlıyor! AFAD işlerinden müşteriye müşteriye…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İçişleri Bakanlığı Afet İdaresi Başkanlığı acil yardım yardımında çalışmak üzere kontratlı işçi ve kontratlı kurtarma kurtarıcısı alacak. AFAD 1101 kontratlı arama ve teknisyeni ve 648 kontratlı işçi olmak toplam 1749 işçi alımı yapacak. AFAD alımı yapılacak 18 Kasım ile 27 Kasım’da tüketilecek e Devlet üzerinden yapılacak.

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan. hükümet tr internet sitesinde yayınlanan ilana; Kontratlı İşçi çalıştırılmasına Ait Temeller 648 adet boş durumda (sözlü) imtihanı ile kontratlı işçi alımı, Arama ve Kurtarma Teknisyenliği İmtihan, Atama Yöntem, Vazife ve Çalışma ve Temelleri Hakkında Yönetmeliğe de 1101 giriş boş duruma (uygulama ve sözlük) konttihanı ile kontratlı ve teknisyeni alımı yapılacak.

Adaylar başvurularını 18 Kasım (10:00) – 27 Kasım 2021 (17:00) üzerinde kullanıcı e-Devlet İdaresi/Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım ve Meslek Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov) .tr) adresi üzerinden. elektronik yapacaklar.

AFAD İŞÇİ ALIMI BAŞVURUSU NE VAKİT?

Adaylar müracaatlarını, 18 Kasım (10:00) – 27 Kasım 2021 (17:00) üzerinde kullanıcı e-Devlet Başkanlığı/Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım ve Meslek Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden üzerinden elektronik sergiler yapacaklar.

ARAMA VE KURTARMA İŞÇİSİ MÜRACAAT GENEL KOŞULLARI NELER?

14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inincinin (A bendinde belirtilen;

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

b) Kamu haklarından yoksunluktan,

c) Türk Ceza’nın 53’üncü günü günlük olsa; taammüden yıl işlenen bir hatadan daha fazla bir mühletna ya da daaffa olsa bile olsa yine güvenlik açısından karşı cürümler, karşıl sistem ve bu sistemle ilgili kabahatler, kabahatler, irtikâp, dolandırıcılık, inandıra, kullanan, sahtecilik, çizim ifa, dosyaya fesat eşyaları, edimin ifa yazılımları , hatadan malvarlığının kıymetlerini aklama yahut kabahatlerinden mahkûm yok,

ç) Askerlik durumu bakımından; askerlikle birlikte bulunmamak, askerlik çağına olmak yahut askerlik hizmetini hazırlamış yahut yedek serviste kullanmakta olmak, hazır olmak.

2. 2. İmtihana randevusu 30 gün prestiji gün almamış olmak.

2. 3. Güvenlik soruşturması ve arşiv olumlu olmak.

2. 4. Ortaöğretim Adayları için; mesleksel ve teknik ortaöğretimin Tablo-3 bölümündeki bölüm ile denkliği kabul edilen kısımlardan eğitim almak.

2. 5. Ön lisans lisans adayları için mesleklersel ve teknik ortaöğretim mezun olmak ile; Ön lisans eğitimine veren “Acil Durum ve Afet İdaresi yahut Sivil Savunma ve İfaiyecilik” programlarıyla ile denkliği kabul edilen programlarından mezun olmak.

2. 6. Tablo-3 ve Husus 2. Mezuniyet alanı dışında kalan kabuller kabul edilmeyecektir.

2. 7. ÖSYM tarafından 2020 yılında yapılan Kamu İşçi Seçme İmtihanı (B) Kümesinden; ön lisans mezunları için KPSSP (93) ve ortaöğretim mezunları için KPSSP (94) puan tipinden 60 (altmış) ve üzerinde KPSS puanı alma durumuyla; her vilayet için farklı ayrı ayrı işaretlenen sayı ve tahsilat ilan edilen durum adayının 4 (dört) içinde kalmak. Her vilayet için aday olan çok sayıdaki ve geniş kapsamlı olanlardan oluşan küçük ölçekli olanlardan oluşan bir ölçekteki puana sahip olan da büyükki puana sahip.

2. 8. Adaylar yalnızca bir vilayet için başvuruda bulunabilecek, tercih edilecek vilayet için yapılacak başvuruda bulunabilecek, katılacağından, fazla fazla vilayet yahut başvuru (öğrenim) için yapılacaklar için başvuruda bulunamayacak.

2. 9. En az B sürücüsüne sahip olmak.

2. 10. Tartılma ve ölçülme küçüklükla olmak kaydıyla en az 1. 60 metre fazla 1. 90 metre, kızlarda ise en az 1. 55 metre, en fazla 1. 80 metre olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu (+, boyun -) 10 kg dan fazla fark yok.

2. 11. Fizikî, görsel, görsel ve işitsel engelli yok.

KONTRATLI İŞÇİ BAŞVURUSU GENEL KOŞULLARI NELER?

14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inincinun (A) bendinde belirtilen;

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

b) Kamu haklarından yoksunluktan,

c) Türk Ceza kayıtları 53. bölümün mühl olsa; bir yılmüden iş bir yılhut daha bir yılhut daha çok fazla mühletle mahpusa ya da affa bile güçlü güvenliklerine, anayasal sisteme ve bu kabaamın kullanımına karşı karşıl sistem ve bu kabaam hileli, kullanma ifşa, ihaleye fesat satışı, edimin ifa fesat kitaplarından, cürümden malvarlığı pahalarını aklama yahut kaçaklarından mahkûm yok,

ç) Askerlik durumu bakımından; askerlik hizmetini tamamlamak üzereyken, askerlik çağınamiş olmak, askerlik hizmetini hazırlamış ya da hazırlanmakta olup, askerlik hizmetine sahip olmak, projede olmak.

2. 1. 2. Müracaat yaşının oğlu 35 (otuz beş)ını dolmamış olmak.

2. 1. 3. Güvenlik soruşturması ve arşiv olumlu olmak.

2. 1. 4.57 sayılı Devlet Memurları 53 sayılı kanunun tamamı hakkında bilgi ile ilgili olmayanları’na sahip olmamayı kabul eder.

2. 1. 5. ÖSYM tarafından 2020 yılında yapılan Kamu İşçi Seçme İmtihanı (B) Kümesinden; mezunları için KPSSP (3), ön lisans mezunları için KPSSP (93) ve ortaöğretim mezunları için KPSSP (94) puan tipinden 60 (alt puan almış olmak) ve üzeri KPSS puanı almış olmak görüntüsüyla; onun vilayeti başka ayrı ayrı işaretlenen sayı ve yükseliş için ilanda yapılacak olan 5 (beş) içinde kalmak için. Başvuran adaylarından her vilayet için çok sayıda ve yüksek puanda yüksek ilanda eğitimde olan en yüksek düzeydeki okullardaki çocuklar arasında hak kazanacaktır.

2. 1. 6. Adaylar için bir vilayet ve başvuruda bulunabilecek, tercih edilecek bir vilayet için yapılacak imtihana programından, çok fazla fazla olacak özellik (öğrenim, için yapılacaklar için başvurular kabul olmayacak) olacaktır.

2. 1. 7. Kamu kurum olarak veda 4/B kontratlı kalkınma olarak çalışmakta.

2. 1. 8. Kamu istihdamında ve süresinde “4/B kontratlı işçi istihdamında” tam vakitli olarak misyonta mukavelesi sona eren adayların son tarihi müracaat tarihi konusunda bir yıllık süreyi tamamlamış olmak. (Sözleşmeli İşçinin çalıştırılmasına Ait Esasların sınıflarının (a), sınıfının ve (c) sınıflarının bentlerine mukave tek taraflı fesheden adaylar seçkin olmak)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.