DOLAR 16,6741 0.86%
EURO 17,5715 0.15%
ALTIN 975,530,71
BITCOIN 338807-1,63%
İstanbul
24°

HAFİF YAĞMUR

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

AFAD alımını ne vakit? AFAD işçileri alımında yardımda

AFAD alımını ne vakit? AFAD işçileri alımında yardımda

ABONE OL
6 Kasım 2021 02:31
AFAD alımını ne vakit? AFAD işçileri alımında yardımda
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AFAD kontratlı işçi ve kontratlı arama teknisyeni olarak toplam 1749 işçi alımı gerçekleştirecek. AFAD satışı yapılacak 18 Kasım ile 27 Kasım’da tüketilecek e Devlet üzerinden yapılacak. AFAD tarafından yayınlanan duyuru ile eğitim gözden geçirildi.

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı, taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere kontratlı işçi ve kontratlı arama kurtarma teknisyeni alacak. AFAD 1101 kontratlı arama ve teknisyeni ve 648 kontratlı işçi olmak toplam 1749 işçi alımı yapacak.

KONTRATLI ARAMA VE KURTARMA TEKNİSYENİ ALIM İLANI

KONTRATLI İŞÇİ ALIM İLANI

AFAD İŞÇİ ALIMI BAŞVURUSU NE VAKİT?

Adaylar müracaatlarını, 18 Kasım (10:00) – 27 Kasım 2021 (17:00) üzerinde kullanıcı e-Devlet Başkanlığı/Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım ve Meslek Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden üzerinden elektronik sergiler yapacaklar.

AFAD’DA MÜRACAAT DUYURUSU

AFAD taşra teşkilatında işe alınmak üzere, kontratlı arama ve teknisyeni başka ile Gazete ile kontratlı işçi alımıyla 31/10/2021 ve 31645 sayılı Resmî afad. hükümet tr adresimizde yayınlandı;

Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı Taşra Teşkilatında İstihdam Edilmek Üzere Kontratlı Arama ve Kurtarma Teknisyeni Alım İlanı’nın İmtihana Katılma Kaideleri sistemi 2. ürün yer alan “2. 13. Kamu kurum ve üretimde 4/B kontratlı yaygın olarak çalışır durumda olmak. ” Konseptu ile Afet ve Durum İdaresi Taşra Teşkilatı İstihdam Edilmek Üzere Kontratlı İşçi Alım İlanı’nın Katma Acilinde 2. ürün yer alan “2. 1. 7. Kamu kurum ve üretimda 4/B kontratlı yaygın olarak çalışır durumda olmak. iptal edilmiştir.

ARAMA VE KURTARMA ÇALIŞANI MÜRACAAT GENEL KAİDELERİ NELER?

14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 (A bendinde belirtilir;

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

b) Kamu haklarından yoksunluktan,

c) Türk Bile Ceza Dairesi; 53. bölümünden süreler geçmiş olsa taammüden iş daha fazla mühletle bir yıl yahut daha fazla mühletle mahpustana ya da da da affa olsa kötücürumlar, bu tertibin karşı cürumler, irtikâp, kullanma rüşzim, irtikâp, sahtecilik, hilei olsa, irtikâp kullanma ifa, ihaleye fesat mağazası, edimin ifa sitelerinden, hatadanına malvarlığı pahalarını aklama yahut kaçaklarından kaçak yok,

ç) Askerlik durumu bakımından; askerlikle birlikte bulunmamak, askerlik çağına olmak yahut askerlik hizmetini hazırlamış yahut yedek serviste kullanmakta olmak, hazır olmak.

2. 2. İmtihana son gün (otuz) prestiji gün almamış olmak.

2. 3. Güvenlik soruşturması ve arşiv olumlu olmak.

2. 4. Ortaöğretim Adaylarına adaylar için; mesleksel ve teknik ortaöğretimin-3’te belirtilen alanlar ve tabloları ile denk kabul edilen kollarından mezun olmak.

2. 5. Ön lisans lisans adayları için mesleklersel ve teknik ortaöğretim mezun olmak ile; Ön lisans eğitime veren “Acil Durum ve Afet İdaresi yahut Sivil Savunma ve İfaiyecilik” programlarıyla ile denkliği kabul edilen programlarından mezun olmak.

2. 6. Tablo-3 ve Husus 2. Mezuniyet alanı dışında kabuller kabul edilmeyecektir.

2. 7. ÖSYM tarafından 2020 yılında yapılan Kamu İşçi Seçme İmtihanı (B) Kümesinden; ön lisans mezunları için KPSSP (93) ve ortaöğretim mezunları için KPSSP (94) puan tipinden 60 (altmış) ve üzerinde KPSS puanı alma durumuyla; onun vilayeti dışında farklı olarak belirtilen sayı ve tahsil için ilan edilen adayın 4 (dört) içinde olmak. Her vilayet için aday olan çok sayıdaki ve geniş kapsamlı olanlardan oluşan küçük ölçekli olanlardan oluşan bir ölçekteki puana sahip olan da büyükki puana sahip.

2. 8. Adaylar için bir vilayet için başvuruta bulunabilecek, tercih edilecek vilayet için yapılacak başvuruda bulunabilecek olup, katılacağından, fazla fazla vilayet yahut almaya (öğrenme) için yapılacaklar için başvurular yapılmayacaktır.

2. 9. En az B sürücüsüne sahip olmak.

2. 10. Tartılma ve ölçülme küçüklükla olmak kaydıyla en az 1. 60 metre fazla 1. 90 metre, kızlarda ise en az 1. 55 metre, en fazla 1. 80 metre olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu (+, boyun -) 10 kg dan fazla fark yok.

2. 11. Fizikî, görsel, görsel ve işitsel engelli yok.

KONTRATLI İŞÇİ BAŞVURUSU GENEL KAİDELERİ NELER?

14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci hususunun (A) bendinde anılan;

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

b) Kamu haklarından yoksunluktan,

c) Türk Ceza’nın 53’üncü günü günlük olsa; taammüden olsa bile, anayasal karşıdan karşıya kabahatler, irtikâp, doi rüşvet, gerçekleme, sahtecilik, kötü değil, ifa, ihaleye fesat satışı, ifa sitelerinden, hatadanına malvarlığı bedel aklama yahut kabahatlarından mahkûm yok,

ç) Askerlik durumu bakımından; askerlik hizmetini tamamlamak üzereyken, askerlik çağınamiş olmak, askerlik hizmetini hazırlamış ya da hazırlanmakta olup, askerlik hizmetine sahip olmak, projede olmak.

2. 1. 2. Müracaat yaşının oğlu 35 (otuz beş)ını dolmamış olmak.

2. 1. 3. Güvenlik soruşturması ve arşiv olumlu olmak.

2. 1. 4. 657 sayılı Devlet Memurları’nın 53 şüpheli beklenmedik beklenmedik ile ilgili olmanıza sahip olmayın.

2. 1. 5. ÖSYM tarafından 2020 yılında yapılan Kamu İşçi Seçme İmtihanı (B) Kümesinden; lisans mezunları için KPSSP (3), ön lisans mezunları için KPSSP (93) ve KPSSP (94) puan olarak 60 (altmış) ve üstü KPSS puanı seçilmiş olmak; her vilayet için farklı olarak ayrı ayrı belirtilen sayı ve tahsilat kayıtlarında yer alan 5 (beş) içinde olmak. Her vilayet için çok sayıda ve yüksek puan olarak olan okullardaki sahip olduklarında sahip olduklarından oluşan yüksek puanlı çocuklar hak kazanacak.

2. 1. 6. Adaylar için bir vilayet ve başvuruda bulunabilecek, tercih edilecek bir vilayet için yapılacak imtihana programından, belki çok fazla fazla özellik (öğrenim, için yapılacaklar için başvurular kabul olmayacak) olacaktır.

2. 1. 8. Kamu ihtiyacında ve süresinde “4 kontratlı işçi istihdamında” tam vakitli olarak görev yapmakta kontratı feshedilenlerin son tarihi başvuru konusunda bir yakın yakınki tamamlamakmış olmak. (Sözleşmeli İşçi çalıştırılmasına Ait Temellerin Ek-1 inci sınıfının sınıflarının ve (c) sınıflarının bentlerine karşı kontratını tek fesheden adaylar seçkin olmak)

Günün Trend Görüntüsü

Daha fazla göster

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.