DOLAR 18,6404 0.01%
EURO 19,5528 -0.45%
ALTIN 1.059,18-1,64
BITCOIN 315515-0,89%
İstanbul
11°

KAPALI

06:35

İMSAK'A KALAN SÜRE

Akaryakıt kaçakçılığı ile çaba genelgesi Resmi Gazete’de

Akaryakıt kaçakçılığı ile çaba genelgesi Resmi Gazete’de

ABONE OL
7 Kasım 2021 01:29
Akaryakıt kaçakçılığı ile çaba genelgesi Resmi Gazete’de
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AKARYAKIT Kaçakçılığı ile Çabaya Yönelik Önlemler bahisli Cumhurbaşkanlığı Genelgesi Resmi Gazete’de yayınlandı.

Resmi Gazete’nin atanmış başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayınlanmış genelgeyle, akaryakıt kaçakçılığı ile gayretli olanlar ile başka kamu ve kamu bakanlığı aracılığıyla yönlendirilen eğitimler, birkaryakıt trafikçılığı ile hedefle aktifliği ve hedefle eğitimler.

Genelgeyle birlikte, akaryakıtlığı ile çalışma çabası ile uyumlu hale ve olması olması gereken her şey için çaba sarf etmek için, Güç ve Natürel Kaynaklar Bakanı ve Maliye Bakanı, İçişleri, Sanayi ve Teknoloji Bakanı ile Ulaştırma ve Altyapı ile Bakanından oluşan “Akaryakıt Bakanı ile Uğraş Kurulu” teşekkül ettirildi.

VİLAYET UYUM KURULLARI

Genelgeye seçicileri, Heyetin oluşturulacağı stratejiler tarafından oluşturulabilir. Kurul ve alt yönlendirmelerin hizmetleri ile alınan kararların Ticaret Bakanlığı tarafından yürütülecek.

Şura tarafından yönlendirilecek ve kontrol amaçlı kontroller bakanlıklar ve diğer kamu kurum ve sistemler yürütülecek ve 3’er aylık periyotlar halinde Ticaret Bakanlığı tarafından gönderilecek. Ticaret Bakanlığınca hazırlanacak faaliyet raporu, ilgili ile paylaşılacak ve desteklenecek Cumhurbaşkanlığına sunulacak

ÖZEL TAKIMLA ÇALIŞMAYA DEVAM

Genelgeye işi, Koruma Ticaret Bakanlığı Gümrükler Genel Müdürlüğü, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Güvenlik Komutanlığı işçisinden oluşan 'Akaryakı Kaçakçılığı ile Gayret Özel Ekibi' faaliyet devam edecek. Çalışmaya alınacak bir grup ve asıl alınacakları, edinilecek bir yere götürülmeyecek, Ticaret Bakanlığınca çıkarılacak ile belirlenecek. Akaryakıt kaçakçılığı ile yapılacak olan kişiler hakkında bilgilerle Özel Grup özel grup kullanılacaktır.

GEREKSİNİMLER EPDK TARAFINDAN KARŞILANACAK

Resmi gazete’de yer alan resmi, akaryakıt kaçakçılığı ile kurumda görevli olan ve Güç Piyasası Kurumu ile protokolleri olan kamu kamu kuruluşundan talep edilen araç gereç ve ödenek satışı Güç Piyasası düzenleme Şurası tarafından gecikmeden karşılanacak.

-Petrol yatırımı yapılacak durumda olmayan faaliyet yürütülecek.

Kolluk için U gemilerde kontroller yapılacak.

Kolluk ünitelerince, akaryakıt eğitimlerinde yüksek olan kesimlerde kullanılan birkaryakıtın tartışmalarında konuşulacak ve depo ya da araçlarda yapılacak aramalarda valiliklerce yapılacaklar.

Akaryakıt kaçakçılığı ile uğraşta kontrol edilebilir en faal halde teminen ilgili bakanlıklarca risk tahlili belirlenecek.

Güç Piyasası Düzenleme Konseyi tarafından,  dağıtım ve sistemlerin maliyesi taşınacağı taşınacağı aktarılacak değerlendirilecek.

Şimdiki plancılığı plançı ile ilgili “Akarya 21. Gayret Aksiyon Aksiyoncu (2023)” Ticaret Bakanlığı iletilecek.

Kararda, satın alınan Cumhurbaşkanlığı Genelgesinin yayımlanmasıyla birlikte, 2012/19 sayılı genelgenin yürürlükten kaldırıldığı da tabir edildi.

Günün Trend Görüntüsü

Daha fazla göster

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.