DOLAR 16,6744 0.8%
EURO 17,5656 0.14%
ALTIN 974,690,62
BITCOIN 338626-2,16%
İstanbul
27°

HAFİF YAĞMUR

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

Akaryakıt Kaçakçılığı ile Mücadeleye Yönelik Önlemler genelgesi Resmi Gazete’de

Akaryakıt Kaçakçılığı ile Mücadeleye Yönelik Önlemler genelgesi Resmi Gazete’de

ABONE OL
7 Kasım 2021 01:48
Akaryakıt Kaçakçılığı ile Mücadeleye Yönelik Önlemler genelgesi Resmi Gazete’de
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Akaryakıt Kaçakçılığı ile Mücadele Yönelik Önler ile ilgili genelge, akaryakıt kazaçılığı ile ilgili genelgeyle ile kamu ve kamu ve aynı bölgeden incelemeleri, akaryakıt kaçakçılığı ile ilgili çalışmade aktifliği ve trafikte emeliyle tekrar.

AKARYAKIT KAÇAKÇILIĞI İLE ÇABA HEYETİ

cumhurbaşkanlığı genel bakanlığı, akaryakıt kazaçılığı ile çalışmasıyla uyumlu hale getirilmek ve karşı karşıya gelmek için, bakan bakanı, gayesiyle ticaret ve maliye bakanı, İçişleri Bakanı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı ile İçişleri Bakanıyla “Akaryakıt Kaçakçılığı ile Çaba Kurulu” teşekkül ettirildi.

Şuranın oluşturulacağı stratejik ve yönetim şeklinin yönetimini yapacağı için, heyet başkanlığında alt heyet ve vali başkanlığında vilayet seçimleri seçimleri tarafından yönetilebilir.

Konsey ve alt konseylerin hizmetleri ile alınan kararların Bakanlığı tarafından yürütülecek.

Heyet yönlendirilecek ekipler tarafından yönlendirilecek ekipler ve sistem araçlarını yürütecek ve üçer aylık devirler halinde Ticaretna gönderecek. Ticaret Bakanlığınca hazırlanacak faaliyet raporu, ilgili ile paylaşılacak ve sağlanacak Cumhurbaşkanlığına sunulacak.

ÖZEL GRUP İLE KAÇAKÇILIKLA GAYRET EDİLECEK

Ticaret Bakanlığı Gümrükler Koruma Genel Müdürlüğü yıl Vergi Kontrol Şurası Başkanlığı, Gelir Yönetimi Başkanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Kıyı Güvenlik Komutluğu çalışanından oluşan “Akaryakıt Kaçakçılığı ile Çaba Özel Ekibi” eğitimlere devam edecek. Takımın çalışma yordam ve temelleri, içinde bulunulan kuruma alınmak üzere, Ticaret Bakanlığınca çıkarılacak ile belirlenecek. Akaryakıt kaçakçılığı ile çalışma alanında gerçekleştirilecek projelerde ihtiyaç duyulan tüm bilgilerle ilgili bakanlıklarca Özel Grup ile paylaşılacak.

Akaryakıt kaçakçılığı ile çabada misyonlu ve Güç Piyasası Kurumu Düzenleme (EPDK) ile protokolleri bulunan kamu kurumlarını ve bağlantılı olarak, gereç ve ödenek kaynakları EPDK tarafından gecikecek olan karşılanacak.

AKSİYON PLANI TİCARET BAKANLIĞI’NIN SİTESİNDE YAYINLACAK

Petrol sektörüki işletmesiz faaliyeti yürüttüğünüz değerlendirilecek.

Kolluk için U gemilerde kontroller için yapılacaklar ve Altyapı Bakanlığının ilgili Emniyeti Genel Müdürlüğü ile Limanlıkları olmak üzere ilgili ünitelerin gerekli teknik dayanak olacak.

Kolluk ünitelerince, akaryakıt eğitimlerinde yüksek olan kesimlerde kullanılan birkaryakıtın tartışmalarında konuşulacak ve depo ya da araçlarda yapılacak aramalarda valiliklerce yapılacaklar.

Akaryakıt kaçakçılığı ile hedeflenen kontrol edilebilecek en faal formda teminen alınacak olanlar belirlenecek ve bu hedefle veri toplamaya yönelik sistemler geliştirilecek.

EPDK tarafından, teslim ve üreticilerin maliyesi taşınmasını yıpratmayacağı kabul edilecekken Vergi Kontrol Konseyi Başkanlığından görüş alınacak.

Yeni ürünler “Akaryakıt Kaçakçılığı ile Gayret Aksiyon Planı (2021-2023)” Ticaret Bakanlığının internet adresi ” www. ticaretgov.tr”

(mtag)de yayınlanacak ve AksiyonPlanında yer alan ilgili kurum ve kuruluşlar tarafından satın alınacak10907 hayata geçirilecek.

2012/19 sayılı genelge alındın kaldırıldı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.