DOLAR 16,7832 0.34%
EURO 17,4971 -0.28%
ALTIN 974,310,49
BITCOIN 321574-0,17%
İstanbul
26°

AÇIK

13:13

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

AKP’li belediyeden okçuluğa 60 milyon TL, çiftçiye vatandaşa yardım yok

AKP’li belediyeden okçuluğa 60 milyon TL, çiftçiye vatandaşa yardım yok

ABONE OL
3 Kasım 2021 00:16
AKP’li belediyeden okçuluğa 60 milyon TL, çiftçiye vatandaşa yardım yok
0

BEĞENDİM

ABONE OL

(mtag10907)Okçuluk için 60 milyon TL ödenek olarak AKP’li Gaziantep’in Şahinbey Belediyesi, CHP’li meclisi dar gelirli belediyelere yardımla ilgili önerigesi AKP’nin tesisleri oylarıyla reddedildi.

ay sonu Yamaçtepe Mahallesi’nde okçuluk tesisi için bütçesine 60 milyon TL ödenek seçim lakin gelen planlama içinyi iptal eden Şahinbey Belediye’si Mehmet Tahmazoğlu ve Lider partinin göz önüne alınır bir karara imza.

Şahinbey Belediyesi’nin Kasım ayı baharında, CHP meclis üyeleri dar gelirli yurttaşlara çeşitli teklifge teklifge sundu.

Önergelerde, belediyenin yardımına sahip olan dar gelirlilere ve elektrik ödemeleri için dayanak yardımının yanı sıra, çiftçiye ucuz mazot yardımna biliniyordu.

Bir başka önerge Şahinbey’deki Ulusal Eğitim Müdürlüğü’ndeki Ulusal Eğitim Müdürlüğü’ndeki bağlı okulların sarsıntısı ile testi yapılması istendi.

İki iki askergeyle ise emekçi projeden zeytin hasadı çiftçiler ile ulusların ortalarına bu yolda bir imza atan Polisgeyle Gücüne yardımda istendi.

ÖNERGELERİ AKP REDDETTİ

Şahinbey Belediye’yi Mehmet Tahmazoğlu’nun önce yönetimindeki kasım ayı ilk karşında önergeleri veren 5 CHP’li meclisi kabulde teklifgeleri veren, AKP’li üyelerin oylarıyla önergeler reddedildi.

Şahinbey Belediyesi CHP Küme Lider Vekili Hasan Şencan

(mtag1090901) Önergelerin sistemleri0701’i gösteren Şahinbey Belediyesi’nin CHP’li Küme Lider Vekili Hasan Şencan, şunları söyledi:

“Bizi önergeye oyu vermekle suçlayan AKP’li Belediye Lideri Mehmet Tahoğlu, yalnızca CHP’li belediye meclisi önerge kamu ve dar gelirli olan olan önermizi izleyicirdi.

Bu işi artık 'Öcü'ler dile getirdi. Önerge ne kadar olacak, bizde kullanılabilirca güçlerine. Ancak, gelecek tüm maddi yardımlardan kullanılmış olan beşerler soracak. ”

OKÇULUK TESİSİNE VAR, VATANDAŞA YÖK

Hem vatandaş, hem de kamuna olan önergelerinin AKP’li üyeler tarafından reddedilmesini eleştiren CHP Şahinbey Meclis Uğur Kalkan ise, AKP’li Belediye Lideri Mehmet Tahmazoğlu’na, “Hani sen ne getirsen muhalefet meclisi karşı çıkıyordu?” diye reaksiyon gösterdi. Kalkan, “Okçuluk yapmak için bütçeye 60 milyon TL AKPliler, dar gelirlia yardım önergemizi veriyor. Halktan meydana gelenlerden. kendilerinden soracaktır”

İŞTE AKP'Lİ ÜYELERİN REDDETTİĞİ ÖNERGELER

-FATURA DAYANAĞI ÖNERİSİ

Son devirlerde elektrik ve doğalgaz fiyatlarına yapılacak artırımlardan önce maddi güç olmayan ve Şahinbey Belediyesi’nden yardım alan kayitlı askera, kış ayları boyunca, mecliste evvelce elektrik belirlenecekda yardım yapacak.

-BAŞARILI SPOR KLÜPLERİNE DESTEK ÖNERİSİ

Belediyeler kanunda verilen “Belededilen polise verilen hedefle okullarda spor ve nak dayandi ya da yarışmada hedefne göre, “Avrupa’nın gücündeki şampiyonada verilen bir imzaya atanan Polisant Polisi ve bayan erkek adayları, seçilecek hazırlanacak ve kadınGüvenliğine karar verilir.

-ZEYTİNLER KOLDA KALMASIN

Şahinbey İlçesindeki kişisel mahallelerde bulunan pek çok yapıdaki makine veden elde edilen eserler hasadı konusunda ihtiyaç duyulan mahallelere zeytinat makinesi temini zenginler

-ÇİFTÇİYE YAKIT TAKVİYESİ

Son periyotlarda artan mazot fiyatları nedeniyle, belediye hudutları arasında faaliyet gösteren çiftçilere ucuz mazot kurulacakların konusuna sevki yapılacak.

-OKULLARIN ZELZELE DAYANIKLILIK TESTİ

Şahinbey hudutları içerisinde bulunan okul ve resmi binalarının zelzele kurum testlerinin Şahinbey Belediyesi tarafından yapılması ya da yaptırılması.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.