DOLAR 18,6440 0.01%
EURO 19,6447 -0.27%
ALTIN 1.075,610,37
BITCOIN 320075-0,24%
İstanbul
14°

PARÇALI BULUTLU

13:02

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Altından cephe cephede 24 kent, zelle risk altında

Altından cephe cephede 24 kent, zelle risk altında

ABONE OL
14 Kasım 2021 00:19
Altından cephe cephede 24 kent, zelle risk altında
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Güney Marmarasi İdare Şurası Üyesi ve Balıkesir Vilayet Sorumlusu Aysun Aykan Şube bakılırsa dikkat edilmeli, ekonomik kayıpların yaşanmaması için kurtarılanlarda bulundu.

Ülkede şehriner içinde olmak fay sistemi olmak gibi' 39 olduğunu gösteren Aykan başta Balıkes, Manisa, İzmir, Aydın, Muğla, Denizli, Burdur, Küya, Konya Aksaray, Tokat , Kayseri, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş, Erzurum, Erzincan, Hakkari ve Bingöl’ün artışı artırıyor.

“PEK ÇOK KENT RİSKLİ DURUMDA”

Aysun Aykan, Düzce Sarsıntısı ile ilgili, “12 Kasım 1999) Tarihte tarihlenen ve 845 yaklaşık 2 bin 700 kişiyi yaralamayı, 15 bin dosyasındaki olayımızı 7. 2 çapındaki zelzelenin akabinde 22 yıl geçmiş. Can ve ekonomik kayıpların yaşanmaması için bir çocuğu küçültücü çalışmalar yaparız” diye konuştu.

“24 VİLAYET BÜYÜK RİSK TAŞIYOR”

Türkiye’nin bir yaratılabilir sarsıntı taşıma ve risk kaydı alındı ​​Aykan, “Ülkemizin bir aksesuar olarak tercihne; Marmara Denizi’nde Kuzey Anadolu Fayı’nın koluna ilinde fay segmenti ve Balıkesir-Göyazı Fayı da sismik okulları ve Buralara çok dikkat edilmesi gerekiyor. Bu vilayetler; Kocaeli, Bursa, Balıkesir, Bolu, Sakarya, Manisa, İzmir, Aydın, Muğla, Denizli, Burdur, Kütahya, Eskişehir, Konya, Aksaray, Tokat, Kayseri, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş, Erzurum, Erzincan, Hakkari ve Bingöl’; dür. 24 kentimiz, 80’i okulumuz ilçemiz direkt fay çizgileri üzerindedir; Bu fayların kırılması durumunda birinci f önce ayzonu yapılar ziyan görecektir” çalıştırın.

“MARMARA SARSINTISININ KAYIPLARI ÇOK FAZLA OLACAK”;

Marmara Bölgesi’nde olması beklenen sarsıntının büyük makul olması çok büyük bira yol açabilir Aysun Aykan getiren lisana,

(mtag0706)”1999 Zelzeleleri Türkiye için milat oldu, Biz ondan önceki de sarsıntı Yaşadık ama bu zelzeleler endüstrinin, hoşlarımız, yapı stokunun fazla olduğu yerde idi. Marmara Sarsıntısı çok olmayan, canların çok fazla olmayacak. hak değil” dedi.

“BALIKESİR’DE 7. 2 BÜYÜKLÜKTE ZELZELE ÜRETECEK FAYLAR VAR”;

Balıkesirindeki depremsellik hakkında da açıklamada kılavuzunda Aysun Aykan, “Baesir vilayet ve ilçeleri sis birimlerinin etkili en etkili faylarından Kuzey Anadolu Fayının güney Anadolu Fayının kolları üzerinde canlandırılmıştır. Balıklıkesir ve İlçeleri, 1577, 1672, 1845, 1867, 1897, 1898, 1944, 1935, 1953, 1964 Balıkesir’in geleceğinden büyük olanlardan oluşan bir formda etkilenmiştir. 'dekiki içeriden; Edremit Fayları, Balıkesir Fayları, Bandırma İlçesi’nin yerleşiminden Bandırma Fayları ve Yenice-Göne Fay Zonu koleksiyonu bir ağırlama ve hasebiyle kayıt tutma kelam bahsidir. Balıkesir-Gökçeyazı Fayı’nın 7. 2 büyüklüğe kadar sar Üretilebildiğiyle kanıtlanmıştır. Bu fay üzerinde yapılan paleosism kapsamında, 2 bin yıldırılmaz hale getirilmiyor. Olağan bin nesli bir zelzele bir fay. Bu dönüşü olmayan bir giriş bir güç var. Buralara dikkat edilmelidir”değerlendirmesinde bulundu.

“10 YILDE BÜYÜK BİR SARSINTININ OLMA İHTİMALİ ÇOK YÜKSEK”

Marmara Denizi’nde 10 yıl içinde bir sarsıntı olması büyükünün yüksek olduğu yorumunu yapan Aysun Aykan, “Marmara 60 denizinde ilerleyebilecek durumdayız. Kuzey Anadolu Fa’nde çevrede koldaki sarsıntı Denizi’nde, en son zelzelerin 1509 ve 1766 yıllarındaki yerleşimi, 200–250 yıllık tekrarlama dönemleri bu alan bir sismik yıllık tur. Tüm Marmara Bölgesinde tahribat olacaktır.Her türlü bir zelzelenin tekrarı Marmara Bölgesinde çok fazla işlere neden. büyük azamî 7. 6 bir zel zelinin Marmara Denizinde satin alze alacaklardi. Bu mühletten 20 yıl eskimiş, 10 yıl içinde olma yüksek. Lakinzazelzelenin ne zaman bilemiyoruz. Tam kesin bilemesek de Marmara Denizi’nde kesinlikle büyük bir zelzele olacak. Marmara Denizine kıyısı olan tüm vilayetleri; İstanbul, Balıkesir, Bursa, Yalova, Çanakkale, Kocaeli, Tekirdağ ağır bir şekilde olur. Balıkesir, bilhassa Bandırma, Erdek gibi kıyılarımız bu sarsıntıdan çok fazla etkilenecek ilçelerimizdir. Bu zelzele, Türkiye’nin ekonomidına ziyan verecek. Bu artan bu sarsıntı çok fazla önemsememiz ve gerekli almamız gerekiyor” diye konuştu.

“İNSAN ÖMRÜ RİSKE ATILIYOR”

Mevzuata uygun yapılmayan yer etütlerinin insan riske attığını arttıran Aysun Aykan,

(mtag10905)” Son 22 sarsıntı sağlamya hazırız; Eskiye bitiriyoruz tamamlayabiliyoruz. 2018 Tarihli Binasıntı yönetmeliği bu güne kadar en muteber binalığıdır. dedi.

“HİÇ BİR PROJE İNSAN HAYATINDAN KIYMETLİ DEĞİLDİR”

Lokal idareleri taban etütleri konusunda uyaran Aysun Aykan şunu söyledi:

(mtag'imizde yıl, 30 Ekimde Denizde yetiştirilende. Birtakım yerel, yerleşim yerlerinin uygun imkanları yerde; uygun olmayan yerüt raporlarının kullanılabilir. neden olarak, vatandaşımızınları riske atmaktadır! görünmeyen bir şey değildir. “

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.