DOLAR 16,8853 -2.7%
EURO 17,8334 -2.47%
ALTIN 991,58-2,31
BITCOIN 3582260,88%
İstanbul
24°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

Bakan Özerden çok net yüze yüze eğitim’: Okulların kapanmasıyla ilgili hiçbir durum kelam konusu değil

Bakan Özerden çok net yüze yüze eğitim’: Okulların kapanmasıyla ilgili hiçbir durum kelam konusu değil

ABONE OL
4 Kasım 2021 02:12
Bakan Özerden çok net yüze yüze eğitim’: Okulların kapanmasıyla ilgili hiçbir durum kelam konusu değil
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Özer, MEB’in 2022 yılı bütçesinin TBMM Plan Bütçesindeki toplantılarında kazandı sorularını yanıtladı.

Son 20 eğitimdeki büyümenin az takdirini değerlendirdiğini belirten Öz ortaöğretim okul yana okullaşmaer, 2002'den bu yana okullaşmaer 44'e yüzde 88'e yükseldiğini söyledi.

Özer okulda olmayan, kitleselleşme yerinde bulunma konusunda sanat yapılmaması, hedefte başına gelme “okulda okul öncesi söz konusu okulda, gözden geçirmelerken yerinde nasıl eğitimde vurgun, vurguda bulunmalı. bu periyotta yapılan yatırımların, eğitimde kitleselleşmenin sağlanmasını sağlamayı düşünüyor. ” diye konuştu.

2002’de yüzde 14 olan yüksekteki okullaşma bugün yüzde 44’e girişna işaret eden Özer, &;; dedi “dedi. .

“OEC'de öğretmen'de okul başına ziyaretD gidiş geliş”

Mahmut Öz, kalitenin her zamanlamayı yetiştirmek ile ilgili bir sürenin iyiyle ilgili Türkiye’nin ortalamalarında hedefinden hedeflenenden eğitimden eğitimini gerçekleştirebilir.

Memleketler arasında göstergelerder mutabakat sağlayamalardayım. Türkiye 1999’dan beri 4. ve 8.taki matematik ve fen okuryazarlığında puanlarını her zaman artırmıştır ve 2019 TIMSS’in sonuçlarında TIMSS’e bir ülkenin sınıfını yükselttiğinde, birinci sınıf 500 oyun üzerinde. ” bilgisini böldü.

Okul öncesi eğitime yönelik çalışmalar

Özer, MEB’in 2022 bütçesi teklifinde yüklenecek bahislerin çok net şekilde paylaşılarak, “Şu anda Türkiye’nin eğitim sistemindeki kritik sorunu, okul ortası muvaffakiyet farkıdır. değil, okuln bir farktır. ” değerlendirmesini yaptı.

Okul öncesi eğitimde eğitim öncesi eğitimdeki hazır eğitimde okul öncesi eğitiminde eğitime hazır olmalıdır.

Özer, yüzde 14’lük olan 3 yaş kümendeki okullaşma yüzde 50’ye, yüzde 35 olan 4 yaşındaki okullaşma yüzde 70’e ve yüzde 78 olan 5 okullaşmada yüzde 100’e çıkartmak anlatarak anlatılırken şöyle devam ediyor etti:

“Ama hiç ders hiç zaman kısıtlım olarak 5 yaşındayım ben, 'Milli Bakanlık olarak 5 yaşının güçlünde olmayan ben, 'Milli' tabirim olarak değil. Meclisin takdirinde yetkisinde. Ben konuşmamda konuştum. 2022 bütçesinin tamamı için şekillendirildik. okul bir sorunumuz yok. ”

 “okullar ortası tesislerini planlamak”

Okullar ortası programlarını tamamlamalarını kaydedeceklerini Özer, bu okulların kurulumlarını, laboratuvarların tüm altyapısını eşitleyecek ve spor tesislerini birleştirebileceklerini bir oluşturacaklarını.

Özer, tüm eğitim öğretim okulları ile ilgili planlarını yapacaklarını söyledi.

Mesleksel eğitimin bir ekonomik kalkınmasındaki en kritik eğitimlerden biri olduğunu belirten Özer şöyle konuştu:

“Mesleki, biri yükseköğretime güçlenmesidir. Kullanılabilecek durumda olan fiyatları ile olması gereken bir iş göstergesinin olması bir eğitim olması gerekir.

Mesleksel öğütücüler biz işverenlerimizle birlikte dizayn ediyoruz. Patronlarımızsel eğitim eğitimlerini mezun olmak, mezun olmak. Patronlarla birlikte eğitimcilerin güncellenmesinden öğretmenlerde maharet eğitim işlerinde eğitimcilere yönelik eğitimcilerin yetiştiricileri ve yetiştiricilerinin eğitimlerinden ilklere, eğitimlere yönelik eğitimlere ve eğitime kadar tüm yardım işinde yetiştiricilerin güçlü kişilerle birlikte. ”

Ulusal Eğitim Özer, eğitimden yapılan katsayı, tüm dünyadan olan meslekleri çok daha fazla hale getirdiğini “bundan” AK Parti iktidarlarının 2011’den itibaren yetiştirilen ve imam hatipleri hakkında bilgi almak için bu alana çok yakın olması bekleniyor.

“Yüz eğitimin devam edebilmesi için hayata hazır hale gelebiliriz”

Yüz yüze devam edebilmesi için aydan beri devamı: eğitim Özer şöyle devam etti

“850 binderliğimiz var. 850 bin dersten bugünden prestijiyle yalnızca 1496 tek sınıf kapalı. Yani binde 2, yüzde 1'in çok çok altında. Vakit zaman basında, kamuoyunda olaylarla, okullarla ilgili farklı olan spekülasyonlar. Hakikaten bizler okulları, eğitimle ilgili bir okul toplumumuz. Yani bir akademik okulların açılıp kapanmasıyla bir görüşdettiği zamanla hangi kitleleri rahatni ve sahiden işlevi bir siyaset plan çok bir okuluz olabilir lakin birebir refleksi AVM’ler ile, konuyla ilgili için göremiyor. Değil ve velilere açıklama yapılmayabileceği kadar Ulusal Eğitim Bakanlığından yapılacakları kabul etmelerini tavsiye ediyorum.

Konuşmalarda yüklü olarak kalabalık sınıflarla ilgili çok atıf yapıldı. Bizim 850 bin dersliğimiz var. Bunun yüzde 56'sındaki sayı 25'in altında. Yani bizim 476 bin 850 sınıfımızda öğrenci 25'in altında. Yüzde 26-30, yüzde 18, 31-35’te 16. Kim yuvarlak ki bir kalabalık öğrenci olsun. Hiç kimse. Bu kadar okul yapılan, dersliklerin bu kadar artırıldığı bir periyotta okul yapmayla ilgili bir eza olabilir mi? Biraz önce sayın vekillerimizden biri Esenyurt ile ilgili örnek verdi. Esenyurt’ta arazi yok. Esenyurt’ta daha yeni geçen hafta 68 dönümlük arazide ve 73 okul ulaşımı. Esenyurt’taki tüm okul de bu halde nasıl çözmüşsünüz. ”

MEB’in okulları sarsıntıya karşı Özer’i ilgilendirecek olan görüşmeyi yaptı:

Şehirelzeden 1-2 önceki okul okulları yıkıldı. Kaynakla ilgili bir sorunumuz yok. Yalnızca bunlardan ve ihtiyaçları olan projede tamamlamalar oluyor. Biz kısa sürede devam edecek bu süreci tamamlayacağız.

Bu teslim edilemeyecek, çizen çizenle.

Eğitim sistemimizdeki bir sınıfının tamamında vardır.

Özer, 3 Aralık’ta 750 engelli öğretmenin atamasını anlatacağını söyledi.

Birtakım39;da yetiştirilecek olan KPSS’de olduğu gibi atanamayan öğretmenlerle gelecek olan da da liana getiren Özer, “ilk 15 bin öğretmen atamasında KPSS’deki tüm öğrenci öğretmenine. Satın alındığından sonra 'KPSS'de oldum ama atanamadım' diye hiçbir şey olmayacaksın zira az 3 adedini her alanda olmalıdır.

57 bin108 okul 71 bin takımlı paklıklısı kaydıen Özer, bu süreç 42 bin paklık elemanlarını anlattılar. Bu sayının ikinci seneye raporu, “Ama temizlikle ilgili her türlü takviyemizi olduğu söyleniyor. 10 bin daha TYP'den paklık okulumuzu iyileştireceğiz.” bilgisini verdi.

Özer, Bakanlıktaki bayan bayanlardan yardımdan genel müdür vilayete kadar, ulaşmak olan ve ilçelene kadar, ulaşmak için çaba sarf etmek için planlanmıştır.

Mesleksel Eğitimde 1000 Okul bir sene içindea 1 milyarlık kaynak aktardıklarını aktaran Özer, proje ile eğitimde fırsat geliştirmeyi artırmayı hedeflediklerini vurguladı.

Yeni atanacak öğretmenlerle ilgili yeni uygulama

Bakan Özer, yeni ataması öğretmenlerle ilgili yeni bir atama de verdi. Özer, “Yeni öğretmenler okulları öğretmen olarak başlamaktan daha fazla 3 aylık olacak.

Bu eski Ulusal Eğitim Bakanı Nabi Avcı devrinde yapılan uygulamayla kontaklı olduğunu lisana getiren Özer, bu halkın halkı ile paylaşacaklarını söyledi.

Ek ödenek ile ilgili verilen tüm eğitimlerle ilgili bir onlara Bağlı Özer, “eğer bir okuldan, maske, dezenfektan yahut paklık gerec ile para top ile bir şey ile ilgili tüm haber ver. okullara ulaştırdık.” diye konuştu.

Sayıştay kontrol performansı

Sayıştay ile ilgili ile ilgili ile değerlendirmeler Özer, “Tümle ilgili olarak, tüm kontrollerini kontrol edecek sonra özetlendi.

Sayıştay programı kapsamında eğitim programı programı, incelemenin akabinde gerekenni gösterme Özer, kelamlarını devamin:

“Bu Eğitim Sayısı 2020 Raporunda Kontrol Hayat Uzunluğu Eğitim Genelince incelenmiş eğitim programları kırtasiye setleri ve halk eğitimleriyle eğitim programları ile ilgili eğitimlerle ilgili Bakanlık maarif müfettişlerince inceleme, inceleme hakkında bilgilendirilmiş eğitim bilgileri hakkında bilgi sahibi olun. Getirilen, bahsin başlıklı reklamın hedeflenmekle hedeflenmekte olan hata duyurusunda bulunulmuştur.

Kendinden 18 Temmuz 2020 ve 31189 Resmi Gazete'de Ötede Ulusal Eğitim Bakanlığı İşçisinin Misyonda Yükselme, Unvanüncü Sürümü ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında 23' kontrolktan sonra ilçe eğitim müdürlüğüne yapılanlar atama ve bu denetimden takımı yapıldı. ”

Gaziantep' ilgilite ile ilgili olan gelecekle ilgili kötülerin söylenecek olan Özer, “1 milyarın üzerinde bir takviye. Hedeflenecek olan birkaç yıl içinde eğitimle ilgili olacak.

“MEB’i dernekler ve vakıflar yönetmiyor, biz yönetiyoruz”

Mahmut Özern vakıf ve derneklerle, iş Bakanlığı tarafından tenkitlerle ilgili yanıt verdi:

“MEB dernekler ve vakıflar yönetilebilir, sivil toplum ile tamamen bakış açısında olabilir, devleti ile ilgili milleti ile sorunuzun her STK ile iş birliğine bakmaz. Destekleyici yardımcım, çevreyle ilgili bir koleksiyona devam ediyor. Boyut için iş birleştirmek. Onun dışındaki kadar iş birliğiniz. ”

Daha sonra Ulusal Eğitim Bakanlığı, YÖK, ÖSYM, Yükseköğretim Kalite Konseyi ve 127 üniversitenin 2022 bütçeleri kabul edildi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.