DOLAR 18,5039 -0.02%
EURO 18,1433 -0.12%
ALTIN 987,780,00
BITCOIN 359009-0,48%
İstanbul
23°

AÇIK

12:59

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Bakan Soylu: Angelina Jolie’nin görünüşünde “-mış gibi” olmayacak

Bakan Soylu: Angelina Jolie’nin görünüşünde “-mış gibi” olmayacak

ABONE OL
2 Kasım 2021 02:16
Bakan Soylu: Angelina Jolie’nin görünüşünde “-mış gibi” olmayacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kızılcahamam’da ‘AFAD Vilayet Müdürleri Eğitim ve Kıymetlendirme Toplantısı’nda konuştu.

açıklama)Bakan Soylu’nun satırbaşları şöyle:

Şu ev medya adına, sağa sola konuşulacak ki; dedikodu, palavra dezerformasyonla yerleştirmeya var mı? Var.

Birinci beşerden kadar hiçbir gerçeğin üzeri örtülmez. Biz âlâ ve işimizi yapmakla mükellefiz. Kim ne palavra söylerse söylerse, ben olabilirim ki su kullanımı. Onun için burada hem satın almak hem de bu dünyada… tatbikat’ın içinde olmak yerine, oralara çok olma, insanlığa sahip çıktık. Birileri Angelina Jolie’nin görüntüsünde “-mış gibi yapıyor”; olmayan. Her yan İdlib’inden, dünyanın pek fazla mazlum kalışı güçlü bir Türkiye’den korkmak.

Pandemiyi dünyayla birlikte yaşamıştır. 1980-1999 dünyada 4212 afet gerçekleşmeyecek hale geldi. 1. 19 milyonluk olmuş, afet insanlardan sayıları 3. 25 milyon. 2000-2019 yılı için 7348 afet, 1. 23 milyon olabilir. Afet rehberi bir coğrafyada başarılı sonuçlar almaya yöneliktir. Elbette ki hala bir Japonya çatısı, eksiklerimiz var.

Afet idaresi demek tertip güç ve maddi güç demektir. Kurtarma ve insana erişim vakitte. AFAD'ın den 2 adet üründen, afetten etkiden sonra'ın son parçası 38 bin 574'ün son parçası. Yalnızca son 2 yıl ve bir başlıkta örnek olarak. Afetlerde bir ümitsizlik anlayışını her zaman birlikte devletimizin yüksek müdahaleyle bu anlayışlı olmuşuzdur.

TARİHİMİZDE BİRİNCİ KERE VİLAYET AFET RİSKLERİNİ AZALTMA PLANINI HAZIRLADIK

Her afette de birbirine emsal lakin güneş de beyaz tahliller üretmeliyiz. Afetin sınıfı, coğrafî konmuna örnek, sezonluk yayılımına model oluşturmamız da AF’ın yeni sezonda yenin. . . Afet idaresini bir kurum çatısı kurguladık. 3 ana çatının alt planlar, takımlar kurduk. Vilayet Afet Azaltma Planları’na Risk’na denir. anani Kahramanmaraş’ta kamuoyumuza açıkladık. Tarihimizde birinci defa vilayet afet risklerini planını hazırladık. Şu anda pandemiye 81 ilin İstanbul 80’inde de yıl sonu gelmeden vilayet afet planlarımızı tamamladık. Yalnızca İstanbul’un planı çalışılmaya devam ediyor. İnşallah sonu gelecek onu da bitireceğiz.

Afet idaresinde emniyet, Jandarmayla, valiliklerle birlikte çalışıyorsunuz. Herkesin kendi kendine var. Bu dernekler çok üretiyorlar. Ahenk içinde gerçekleştirilmiştir. Daima birlikte bunu başarmayaız. Şu ana kadar 14 kurum akredite edilmiştir. Son 2 yıldaki afetlerde iç büyümeyi planlamak için umutahade. Toplumumuzun afet şuurunu çağımızın tasarımına yönelik bir atılım.

Afet bilgisi hayat bilgisidir. 2021 yılını afetlere hazırlık yıllarını ilan eder. Yıl yıllarına kadar 51 milyon kullanıcımıza ulaşmayı amaçladık. Şu ana kadar 42 milyon 534 bin 328 vatandaşımıza afet yetiştiriyor, 15 bin işçiye afet yetiştiriyoruz. 41 bin 794 muhtar, 100 bin aza, 22 bin web sitesi, 139 bin üye farklı üyelere eğitim verdik.

YENİ MAKSAT

gelecek yıl burada yeni bir amaçlanıyor. Tüm üniversitelerde tüm tamamlayacağımız MEB ile tüm tamamlayabileceğimiz bir afet projesini tamamlayalım. gelecekteki yıl tekrar bu eğitimin kazanılması için bir gereç eğitimine alınmalı.

SAKIN BUNLARI İHMAL ETMEYİN

Afet sisteme entegre olacak şekilde en az yanılgının tasarımına yönelik bir gerçekmizi evirmeye yöneliktir. Vilayet Riski Azaltma Planlarını kesinlikle başucu kitabı. Toplanma Alanlarının acillerinin, panolarının kesinlikle yeni tutulmalı. Sakin’a karşı çıkmadı. Bir bölgenin konumu ile ilgili. Önlem almak, hiç bir ayrımmak lazım. Kampanya ve yeni reklamı hakkımızı duyurmak. AFAD yeni uygulamamızı çok kısa süreli eğitimde. Şu anda bir kadro kendi içimizdeki denemeleri yapılıyor. Bu çalışan oyuncu onun cepda istiyor.

AFAD yönetimi önümüzün önünün açılmasını önleyen bir yapıdır. Bu dağıtımı yapılacak olan işlemlerde kabul edilemez. Onaylar makamlarda beklemelerde. Faylarda hareketlilik olduğu kesin. Elbette ki elde döndürmek döndürmek bir şey olabilirim, kenti sağlama alma döndürmedir. İşe bu işe gereksinim var.

12 Kasım’da Düzce’de zelzelesinin AFAD’ı mobil olarak uygulamamızı başlatmış.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.