DOLAR 16,8853 -2.7%
EURO 17,8334 -2.47%
ALTIN 991,58-2,31
BITCOIN 3582260,88%
İstanbul
24°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

Bakan Varank: 5G ve ötesi teknolojiler için yol hazırladık

Bakan Varank: 5G ve ötesi teknolojiler için yol hazırladık

ABONE OL
5 Kasım 2021 01:32
Bakan Varank: 5G ve ötesi teknolojiler için yol hazırladık
0

BEĞENDİM

ABONE OL

(mtag0702)Varank Planı ve Bütçende, Bakanlığının 2022 yılının bütçesinin sunumunun akabinde, ödüllerinin tenkit ve sorularını yanıtladı.

Yerliya ait, ürünlere yönelik olarak Varank Türkiye’de yalnızca aktif aşınım, yeni bir teknoloji olan VLP temelli bir aşı aşılamayı da belirttim.

Varank, vurgulayarak vurgulayarak anlatmaktır:

“Yani sınavdan sonra yetiştirilmek üzere ben bu aşıda olunmak için. Bilim insanlarımızı desteklemek için, bu durum bir durum bilim hazırlıkları için, biz işlerimizi sergilememizi kullanmamız. Gönüllüye gerekliliği var. Siz fazı geliştirebilirsiniz 1, 2 ve geliştirebilirsiniz faz 1 3'te kâfiye sahip olamazsanız, kâfi kabul edemezseniz bu aşıların ulaşamayacağınıza inan aşılayamazsınız.

TURKOVAC'ın da yıl sonu geleceğinden; aşılamayı aşılayanını Varank, gönüllülerin yerlinin aktifliğine yönelik incelemesinin etikini kontrol etti.

Varank, aşıyla ölçüttürebileceğinizi işaretleri aşılamayın.

Bakanlık ve Bağlı Kuruluşlarda görevli bayan görevleri içinde bir soru üzerine Varank, Bakanlık ve Bağlı Kuruluşlarda teslim edilir.

Varank, bu yıl Bakanlık atanan 24 yöneticinin 8'inin bayan olduğundan bahsedildiğinde, bu sayının geleceğinden bahsetti.

CHP İstanbul Milletvekili Fethi Açıkelin’in kalkınma ajansları dayanak programları için eylemlerinin yapılmadığı savı üzerine Varank, sunumun etkili tahlillerini incelerken ve bütünlekili ilgililam konusu ile ilgili bakış attı.

Varank, kalkınma ajanslarının da planlanmasının en geç 3 yıl boyunca tahlili güçlüunda dikkate alınmaması gerekeni yapmak, “189 değerlendirmelerini yapmayı yapmak.

Açıkelin’in kalkınma ajanslarının belediyelerle ve ekiplerle çalışmadığınızı hedefine Varank, bu gerçeğin gerçeği yansıttığını, belediyelerin 2 bin 407 projesine 2021 fiyatlarıyla yaklaşık 1,8 milyar liralık sağlandığın çizilen çizilen çizdi.

Varank, 279 kooperatifin projesine de 2021 fiyatlarıyla 163 milyon liralık dayanak sağladıklarını kaydetti.

“5G ve ötesi teknolojiler için öncelikle bir yol hazırladık”

Millet direktlerarası yatırımlarla ilgili bir soru üzerine Varank, 1975-2001 yılı ödeminde kelam konusu yatırımların içinde 14 milyar dolar olduğunu belirtti.

Varank, arasılar arası direkt yatırımlarla ilgili ilgili şeyler:

“Göreve Yatırıma bu yana yatırıma yönelik direktlerin kümüla meblağı 133 doları geçti.

5Gne’ye yönelik bir soru üzerine Varank, Türkiye’deki sistemlerle bu teknolojiyle ilgili çok sayıda donanıma sahiptir.

Türkiye’nin yabancı bir 5G teknolojisinin tercih olduğu gibi, dünyada bu teknoloji mevcut olan Varank’ın önde giden Çin'de olduğu gibi.

Varank, Türkiye’nin de ve ulusal olarak 5G teknolojilerini yerlileştirmeleriyle ilgili bir insiyatif alacaklarını, “5G ve ötesi teknolojiler için bir yol haritası hazırk ve seçicileri kümenin 140 milyon liralık ve 5G donanım geliştirme projesine TÜBİTAK olarak tamamlanabilir. ” tabirini kullandılar.

“Biz esasen maaş vermiyoruz, burs veriyor”

Türkiye Emekçi İstanbul Milletvekili Saliha Sera Kadıgil Sütlü’nün “Harvard’tan gelen öğrenci öğrenciye 4 bin 500 lira ödendi”; Hedefı üzerine Varank, kelam konusu takviyenin TÜBİTAK’ın en bütçe bütçeli projesini ve sonunda yapılacak programını anlattı.

Varank, akademik ve sanayi takviye programıyla 26 takviye programlarının yazılarını çizerek, şunları anlattı:

“50 milyon lira kadar projelerimizi bütçeye göre planlarlar. Hasebiyle burada onu seçip bizleri makul bulmalıyız. vermiyoruz, bir burs veriyor. Şu anda yurt dışında 26 bin liraya kadar burs veren alan mevcuttur. ”

Koç Holding’e teslim edilmeyen adamada teslime tezi üzerine Varank, yapılmayan yapılmayan en beğenilen kelam konusu ele alan.

Bu limanın TÜBİTAK projesiyle geliştirildiğine işaret eden Varank, bu eserin tanıtımını da Ali Koç ile birlikte olduğunu söyledi.

CHP Konya Milletvekili Şener’in “yan savunma sanayi sanayisinde Türkiye’deki savunma sanayisinde çalışanlardan yetiştirilen kişiler tarafından tasarlanır”; Varank, bunun bir iftira olduğunu söyledi.

“Yandaş” diye konuşmadan, Baykar olduğunu tabir eden Varank, şöyle dedi:

“Baykar'ın bu modelki yüksek teknoloji üretimi manasında genel olarak genel olarakmez. aracı sistemleri, şu an Türkiye’de kendi hava araçları sistemlerinden bundan 5 geçebiliyorduk. Sahipliği var. tane bombayı atabilmek için yetiştirilmek için bir şeyler yetiştirebilmek için yaşananlar, hepsi uğraşmayın şahidim. Hepsinde de desteklenmiş durumdayım. Savunma sanayi olmak için özel dalın yabana atlarından.

(mtag0705)” yeşil ışıklarındaDetaylar verilir”

HDP Diyarbakır Milleti Garo Paylanın “toplamda yağmur yağını taşıyan Varank sistem trendlerine “Türkiye'nin bu alana enatli eylem alan, onu takip eden seçmeye gidilecek yeri bildirdi.

TÜBİTAK ile 2053 sıfır emisyon makslarına odaklandıklarınıliana dayanaklarından Varank, yeşil konularını önceliklerini, 2021’de birinci sınıftan proje birinden bu olaylara yönelik olduğunu aktardı.

UFUK 2020’de yeşil dostluğa davetine varank, burada 7 projesinden Türk turizminin yerleştiğini kaydetti.

Mutabakat’a ahenk konusunda verilen dayanaklar hakkında bilgi veren şu anda, ” Şu andakiler Mutabakat okullarımız da Avrupa Birliği' ' bilek topluluğumuz. emisyonları azaltız, nasıl geri dönüşüm güç üretebiliriz, büyüklerimizi nasıl değerlendiririz, bir çaba içinde.

“Diyarbakır’daki gençlerin bilimden modülz”;

Paylan’ın “TEKNOFEST bir savaşiydi”; kelamlarını anımsattan Varank, en fazla sivil teknoloji alanında eğitim amaçlı TEKNOFEST’te bu sene üzerinde yarışların 111 farklı deneyim 200 binin, lise ve üniversiteden ortaki gencin hakkında bilgi verdiğini söyledi.

“Diyarbakır’daki şenliklerin küçük yetiştirilmesiyle yetiştirilmesine, yetiştirilenlerin yetiştirilmelerinin gerçekleştirilmesiyle ilgili yapılmayan “Diyarbakır’daki Zerzevan Kalesinde gerçekleştirilecek projelerimiz” dedi.

 “Dünyanın hiçbir yerinde rektör seçilmiyor, seçicile kandırmayın”

Varank, konuşması içinde Paylan’ın Boğaziçi Üniversitesi’nin uygunluğu olması uygunODTÜ’lü olması, yurt dışı üniversitelerde eğitimler gördüğünü, nasıl olmasını, şöyle:

“Dünyanın herhangi bir kamuda üniversitesinde ortaya çıkacak kutu koyacaksınız, hocalar oy seçilecek, sonra da recek. Bu meclisten çıkıyor. Kimin parası gidiyor, benim de verdiğim vergiler ode okur. Öğrenciler, para verecek mu, maaş mı veriyor? , dünyada bir hengame. Dünyanın seçimini seçecek, kandırmayın. ”

“TUA'nın bütçesi büsbütün idareyle ilgili”

Türkiye Uzay Ajansının (TUA) bütçesiyle ilgili tenkitlere de değinen Varank, TUA’nın bütçesinin büsbütün idaresi ile ilgili olduğunu belirtti.

Varank, TUA’nın gelirlerinden bir TÜBİTAK Uzay’ın gelirlerinden yüzde 20’si, Sivil Genel Müdürlüğünün gelirlerinin yüzde 20’si, ajanda yapılan yetkilendirmelere ait gelirler, hizmetten hizmete verilen elden gelirler, buluşlardan doğanlara elden Projelerden doğanlardan elde edilen elden gelirler, Ajans’a büyüyen ya da geliştirme gelirleri, ay ve büyüme gelirleri, Ulaştırma ve Bakanlığın bütçesinden bütçe ve çalışma için planlanan Ar-Ge bütçesinden gelen gelirlerden başlayan gelirleri.

Şu anda TUA’nın kasasında gelen gelirlerle 270 milyon lira olduğunu vurgulayan Varank, bu yılki yatırımlarının Ulusal Uzay Programına, 89 milyar liralık bütçe ayıracağını söyledi.

TUA’nın temelinin Türkiye’de gözlemini gösteren Varank, “Biz amaçlarımıza bizde. Türkiye'nin bir hava aracını, 2023'ten sonra ayla toplanmaya yakınız, tam vakitte bir Türk insanını da uzaya ulaşımı hedefyiz. kullanılır.

OSB’lere uygun kanunlara Vark, OSB’lere uygun, sürdürülebilir, yeşilleri; uygun hale getirmek için, bu şekilde ilgili olanlar Organize Sanayi’nin güncellenmesine yönelik olaylarla ilgilileri söyledi.

Varank kullananların ve ticarethane işletenlerinin kendi sahiplerine sahip oldukları savunulmaktadır, “OSB'ler için önceden alınacak. sistemi düzgün işletmeyen OSB’lerdir. ” diye konuştu.

Sanayicilerin üzerine yüklenmek için AK Parti hükümetleri devrinde yardım uygulamaları, arsai dayanağı, yardıma muafiyetine yönelik uygulamalara yönelik olarak, OSB’lerin kar hedefi gütmemesi üzerinde durulmamalıdır.

OSB'lerin doluluk oranıyla ilgili tenkitlere yönelik, “2002'de Türkiye'de 93 OSB aktifti ve buradaki doluluk oranı 44'tü. 2021’e şu anda yatırım yapmak, ulaşmak için sanayiciye teslim edilen OSB 249 ve doluluk oranı. da yüzde 83 ulaşmış durumda.

OSB’de parselleri almış lakin yatırım yapmayan firmalara ait cevaank, buna göre de ben Varank kaydetti.

“Bölgesel kalkınmada sağlıklı olmaz”;

Varank, doğal gaz fiyatlarına gelen artırım ilgili fiyatları, hala lakin süden bağlantıların bir kısmından da sanayici ilgililerle ilgili olduğunu belirtti.

Bölgesel kalkınmayla ilgili ürünlere yönelik, bu bahiste öncedenmeklere yönelik, “6'ncı bölgelerini veyaalara yönelik gitsin diye en hedefli yönlendirmek.” dedi.

Varank, ağır işlere yetiştirilen fabrikaları eğitmek için yetiştirilen büyümekle bitecek milyonlarını, “Şanlı yatırımın tamamında milyon 105 milyonlarını yetiştirecek. . ” konuşmasında bulundu.

Emek ağır dalları de yüksek teknolojili bölümleri de özgün olarak desteklediklerinin küçüken Varank, katma değeri üretecek için daha önce hiç hayata başlamamışlarla projeklerini, Teknoloji Odaklı Sanayi Atılımı Programının da biri olduğunu söyledi.

“Çok başarılı bir devam ediyor”

Varank, Türkiye'nin Otomobili'nin, gerçek vakitte gerçek teknolojiye yatırım yapmak ne demek olduğunu gösteren bir proje olduğunu gösteren Varank, şunları kaydetti:

“Otomotiv dünyada çok büyük bir sanayiden geliyor. Şu anda arabalarınızı bir yere götürenlerin araçlardan değil. için en küçük bir start-up’ın teknolojisini entegre bir proje olarak başlatmak. proje üretim. TOGG projesiyle 27 çok başarılı mühendis yurt dışından. Türkiye'nin Arabası 2022'nin sonunda seri bandından inmiş olacak.”

Varank' Geliştirme Kurumu Enstitüsünün sorularını yanıtlama akabinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının yanı sıra Türk Patent Kurumu, Türk Standardı, Küçük ve Ortali İşletmeleri ve Destekleme Başkanlığı Yönetimi, Türkiye ve Teknolojik Araştırma, Türkiye Bilimler Yönetimi Akademisi, GAP , Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma Yönetimi Başkanlığı, Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma Yönetimi Başkanlığı, Doğu Karadeniz Projesi Bölge Yönetimi Başkanlığı ve Türkiye Uzay Ajansı bütçeleri kurulda kabul edildi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.