DOLAR 18,5525 0.06%
EURO 18,0024 -0.22%
ALTIN 985,26-0,21
BITCOIN 3607764,43%
İstanbul
23°

AÇIK

13:01

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Bilal Eerdoğan’ın Takdimi İle 8. Girişimcilik Mükafatları Sahiplerini Buldu

Bilal Eerdoğan’ın Takdimi İle 8. Girişimcilik Mükafatları Sahiplerini Buldu

ABONE OL
6 Kasım 2021 01:13
Bilal Eerdoğan’ın Takdimi İle 8. Girişimcilik Mükafatları Sahiplerini Buldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Teşebbüsçü İşadamları Vakfı (GİV) tarafından bu yıl 8’incisi düzenleme “8. GİV Girişimcilik Ödülleri” merasiminde Selçuklu Kongre Merkezi’nde. KOSGEB Lideri Hasan Basri Kurt, GİV Genel Lideri Mehmet Koç ve TÜGVA Lideri Enes Eminoğlu’nun da kampanyaları yararlanamayanlar, İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Lideri Bilal Erdoğan’ın takdimiyle 9 farklı kategoride 18 ödüllerini buldu. Teşebbüs adaylarının müracaatta bulunduğu Proje-Fikir Mükafatları ise 677 projeye dayanmak için 3 girişimci girişimcilere, projelerini hayata geçirmek ismine para mükafatı de projelendirildi.

Her yıl teşebbüsçüler ve yoğun ilgi gören, Teşebbüsçü İşadamları (GİV) tarafından kontrol edilir “GİV Girişimcilik Ödülleri”, Türkiye’de etkilileri tercih etmek ve fikir sahibi olmak isteyen girişimcilere dayanmak ve yürek vermek emeliyle bu yıl 8. defa düzenlendi. GİV Genel Lideri Mehmet Koç 'un onaylaması programa KOSGEB Lideri Hasan Basri Kurt, TÜGVA Lideri Enes Eminoğlu, İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Lideri Bilal Erdoğan, Sıhhat Bakan yardımcısı Şuayip Birinci, AK Parti Milletvekili Selman Özboyacı, Konya Büyükşehir Lideri Uğur İbrahim Altay, Konya Valisi Vahdettin Özkan , rektörler, işki genç erkekçüler ve katıldı.

Bil Erdoğan: “Türkiye onun işal 1 milyar dolar ihracat yapan bir ülke gelecek”

Merasimde 8. GİV Girişimcilik mükafatlarını takdim eden Bilal Erdoğan, konuşmasında, “Bugün Türkiye ihracatta 220 milyar doları aştı. Konya’nın nasıl yıllıktan bahsedildiyse, Türkiye’de ihracat 20 önce 30 milyar dolar kazanandı. Bugün o rastlantı bir süratle ilerleyen yıluz ki, o bir fırsat penceresini Türkiye’de yakalamış durumdaki yakın vakitte, 6 ay, 1 sürenden onun iş hedefi 1 dolar ihracat Türkiye bir yerde olacak. Bir borç parayla büyüyebilir. Türkiye bu modeli uzun süre denedi. Cari açık verebilir, dünyadan toplayarak, yetiştirilecek, finans bereketlilerle olsun başarmanın, borç vermene bir büyüme modelini projesini kadar denedik. Bugüne kadar eğitim programı bir muvaffakiyetleri darp etti. Şu anda hedef nokta, hedefin altyapı oluşturma yolunda Türkiye var. Organize sanayi bölgeleri, demiryolları, otobanlar, okullar, kent içi raylı sistemler, her şeyden önce Konya’da ne kadar gelişmiş Konyalılar çok uygunlar Türkiye’nin bir yanında olduğu gibi. i̇şletmeninda yapılacak iş için halk müreffeh üniversitelerinin mezuniyetini temin etmek. Ancak bunun yanında da yatırımın güzelleşmesini, hammaddenin, pazarların hedefleşmesini bütünleşmesini, üretimin gidişlerine yakınlıklarını, darı pazarlara açılımı, onlar da gerçek vakitte sağlamış bir Türkiye’yi bugün görüyoruz. Geçen günlerde geçen günkü günkü sahiden adamlarının kaidelerinin bir fırsat penceresini yakaladığını konuşuyoruz. Artık Türkiye’nin büyüyen büyüyen, büyüyena temel büyümenin çok plana çıkacak, artık git katma bedelin yükselterek dışa aktarma, bunun için daha fazla nitelikli istihdamla perçinlendiği bir büyüme periyodunu yakalamış durumda. Bugün 220 milyar dolar gidenin 500 milyar doları yakalanabildiğini. Muhtemelen 500 milyar doların geleceği olan gelecekler adayları. Lakin inanın Türkiye 30 milyar dolar yaparken 100 milyar doların hayali ben görüyordum, hayalü söylüyordum. Bugün 220 milyar dolar yakalanmışsa 500 dolar da yakalanabilir' dedi.

Artık Türkiye’nin büyüyen büyüyen, büyüyen çizilen plana atılmakta olmayan, git gide katma pahanın yükselerek dışa aktarma, arabadan daha fazla yetiştirilmiş yetiştirilen bir araçla perçinlenen bir büyüme devrini çizmiş durumdaykenen büyüyen bir büyüme devrini çizmiş durumdaykenen Bilal Erdoğan “Ekonomide büyüme beşere temellidir, sermayeye dayalıdır, yararlandırılır, gelişmeye dayalıdır. Büyümek büyümek hakkında konuşulur burada bir olanlar vardır ki o da bir milletin ekonomiın tarafı olan, ortakları olan insanlar, halkların ekonomik büyümek fikrine sıkıya sarılmalarıdır” kelamlarını kapsamlıdır.

“KOSGEB’i girişimcilik platformu olarak görüyoruz”

Girişimcinin, Ar-Ge'nin, inovasyon, Türkiye’de satın alınamayan satın alınan işlerin çoğu hakkında bilgi vereni gösteren KOSGEB Lideri Hasan Basri Kurt, “Konya’nın gerçekleştireceği Türkiye’nin kıssası, girişimciliğin, Türkiye’yi sevenlerin kıssasıdır. O öykü bugün çok eşyalardan oluşan bir yerde bulunuyor. Bizden faydalanmaktan, KOSGEB’den bir kamu satışı olarak hizmetlerinden, takviyelerden faydalananlardan bir girişimcilik platformu olarak görüyoruz. Teşebbçü İşadamları Vakfı, başta olmak üzere dernek ve vakıfla da birliğimiz var. 15-20 yıl önce yerel girişimcilere eğitim verelim, sınıflarda bunlardan bahsedelim derken artık hayatta değil tek takım dersleri kâfi. KOSGEB, hâlihazırlerarası seyirde teknoparklarla devam etmeyi planlıyoruz. Biz sivil toplumumuzla, vatandaşımızla devletimizi temsil eden bir iktidarın kesimi. KOSGEB olarak bu görünümde olanz” tabirlerinde.

GİV Genel Lideri projesinin sergisi ile buluşmasını hedefliyoruz”

Konya’da hizmet verenler, iş yemek servisleri, yeni servis kurmuş ve yemek yemek isteyenlere davetlisiniz GİV Genel Lideri Mehmet Koç, “8. GİV Girişimcilik Mükafatları uzun bir emeğin gerçekleştirilebiliyor. 670 projeden, 200 kısa listeden, 100 proje seçildi. Girişimci ikilerimiz stant sunumlarını yapıyorlar. Etkinliğimizin çatısında 6 tanenin sergisinin buluşması, bizler için bir iftihardır. Demek ki bu çalışmalar genişletilirse, büyütülürse; bugün 6, yarın olan, 600 girişimcilerin yeni yetiştirmede, denemelerde yetişecek. buna muhtaçlığı vardır. Bu proje içinde yatırıma hak kazanabilmek için alana yaklaşmak üzerine düşünülemez. 2018’den uğurlanma, yalnızca iki senede uğurlamaya yönelik hem nicelik olarak hem de nitelik olaraknını olarak. Gelecek planlarımızda, girişimcilik ön planımız gelecek, demek ki gençlerimiz gelecekleri için hazırlanıyorlar.

“Daha hoş işlere imza atacağız”

TÜGVA Lideri Enes Eminoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımızın Cumhurbaşkanlığı Himayeleri’nde bizde, Türkiye’nin dört bir yanından girişimcilerimizin 670’ gelen projeyle başvuru, iki coşku ve deneyim kazanıyoruz. Devletimize, GİV’e ve takviye ile bütün kurumlarımıza katkı sağlanmıştır. Gençlerimiz salondan azimle, inançla, motivasyonla, heyecanla gelecekler. Türkiye’nin geleceği için, tarihi için, bu ülkenin ve coğrafi konumları için çok yapıtlara, anlame yardımcı olacaktır. Bizler de Türkiye’de, bütün bir yaşamın parçasının parçasıla daha da hoş iş imza atmak, benim halen devam etmektedir. Gençlerimizi tebrik ediyorum” dedi.

100 projeden 6’sı merasim tasarımıyla buluştu!

8. GİV Girişimcilik Mükafatları… GİV Özel Mükafatı, Proje-Fikir Mükafatları, Kurumsal Girişimcilik Mükafatı, Yeni Girişimcilik Mükafatı, Üniversite Girişimcilik Kulüp Mükafatı, Kamu Yönetimi Mükafatı, Akademisyen Mükafatı, E-ticaret Teşebbüs Mükafatı ve Basın/Yayın/Medya Mükafatı olmak kurumu 9 farklı kategoride 18 ödül Bilal Erdoğan tarafından takdim edildi.

Proje-Fikir Mükafatları kaliteki i lk üçlenebiliren proje ve fikir okuyucu ayrıyeten 50.000 TL, 30.000 TL ve 20.000 TL para mükafatları ile projelerini hayata geçirmeleri için desteklendi. Ödül merasimine geçilmeden önce 100 proje kapsamında 6 proje, buluştuğu ve “prensip hazırlıklarına” varıldı.

Proje-Fikir Ödülleri” birincilik birincilik mükafatı MKA AWEG” projesiyle Ebubekir Eser’in oldu. Öğretim Üyesi Mustafa ÜnalKemik Sağlam Ölçen Yeni Birlik İçin Geliştirilmesini” projesi ile ikincilik mükafatını, “Nano-Materyal Üretimi” projesiyle Dr. Serkan Dayan “Mükafatını aldı”. GİV Özel MükafatıiseKonya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay’a takdim edildi.

9 farklı kategoride 18 sahiplerini buldu

E-Ticaret Teşebbüs Mükafatları:

 • “Pirahas Teknoloji” Projesi / Samet Metin Karaman, Asaf Günay, Muhammet Akvardar, Alpcan Uzel, Yusuf Dede
 • “Clinimot” Projesi / Dr. Gizem İdiz, İdil İdiz
 • “Cepwifiturkey. com” Projesi / Muhammet Eymen Özkan, Ahmet Faruk Kütük

Üniversite Girişimcilik Kulüp Mükafatları:

 • İskenderun Teknik Üniversitesi
 • Çukurova Üniversitesi
 • Düzce Üniversitesi

Yeni Girişimcilik Mükafatları:

 • Craft Kompozit Mühendislik ve Danışmanlık Ltd. Şti. “Kenevir Bazlı Kompozit Materyal Üretimi” projesiyle Burak Bağcı, Kaan İnam ve Yekta Özden Çelebi
 • Hagelson Ltd. “Atık Halıların Geri Dönüşümü: 1000 Ton Halı” projesiyle Soner Alayurt;
 • Aivisiontech, “Yeni Doğan Tedavisi için Ai-termal” projesiyle Doç Dr. Murat Ceylan,

Kurumsal Girişimcilik Mükafatları:

 • Tümosan
 • Türk İhracatçı

Basın/Yayın/Medya Mükafatı: Bloomberg Dijital Açı Programı Moderatörü, Ali Erhan Binici

Kamu Yöneticisi Mükafatı: T. C. Sıhhat Bakanlığı, Bakan alanı, Dr. Şuayip Birinci

Akademisyen Mükafatı: Konya Teknik Üniversitesi Rektörü, Prof. Dr. Babür Özçelik

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.