DOLAR 16,7477 0.27%
EURO 17,5129 -0.11%
ALTIN 986,60-0,53
BITCOIN 3213750,78%
İstanbul
25°

AÇIK

17:13

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Cumhurbaşkanı Erdoğan! Akaryakıt Kaçakçılığı ile Mücadeleye genelgesi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan! Akaryakıt Kaçakçılığı ile Mücadeleye genelgesi!

ABONE OL
7 Kasım 2021 01:27
Cumhurbaşkanı Erdoğan! Akaryakıt Kaçakçılığı ile Mücadeleye genelgesi!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Genelge ile akaryakıt kaçakçılığı çabası konusunda bakan aşılıklar ile kamu kurum veca, bir başkakaryakıt kaçakçılığı ile trafikte aktifliği ve hedefle yeniden denenmiş.

Cumhurbaşkanlığı genelgesine, akaryakıt kaçakçılığı ile çalışmasıyla uyumlu hale getirilebilecek ve uygun olması gerekenlerle gayesiyle Ticaret uyumunda, Güç Bakanılar Hazine ve Maliye Bakanı ile bakanlar, Sanayi ve Kalkınma Bakanı Ulaştırma Bakanı “Akaryakıt Teknoloji Bakanı Ulaştırma Bakanı” ile Uğraş Kurulu” teşekkül ettirildi.

Heyetin tarafından oluşturabilecek ve uygulanabilecek yönetimin stratejilerinin stratejisinde, şura ticaret bakanlığı bakanı başkanlığında alt şura ve valinda vilayet seçimleri oluşturulabilecek.

Şura ve alt heyetlerin sekretarya hizmetleri ile alınan kararların takibi Ticaret Bakanlığınca yürütülecek.

(mtag tarafından0702)Heyet tarafından yönlendirilecek strateji ve kontrol sistemiyle ilgili bakanlıklar ve diğer kamu ve yardım giderecek ve üç aylık devirer Ticaret Bakanlığına gönderecek. Ticaret Bakanlığınca hazırlanacak faaliyet raporu, ilgili ile paylaşılacak ve sağlanacak Cumhurbaşkanlığına sunulacak.

Ticaret Bakanlığı Gümrükler Koruma Genel Müdürlüğü Vergi Kontrol Konseyi Başkanlığı, Gelir Yönetimi Başkanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Güvenlik Komutanlığı çalışanından oluşan “Akaryakıt Kaçakçılığı ile Gayret Özel Ekibi” çalışmalara devam edecek. Takımın bir çalıştırılacak ve alınacakları, götürülmemesi gereken, Ticaret Bakanlığınca çıkarılacak ile belirlenecek. Akaryakıt kaçakçılığı ile trafikte gerçekleştirilecek projelerde ihtiyaç duyulan tüm bilgilerle ilgili bakanlıklarca Özel Grup ile paylaşılacak.

Karyakıt kaçakçılığı ile gayrette misyonlu ve Güç Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) ile protokolleri yardımcı kamu yardım ve referans alınan araç, gereç ve ödenek satın alınacak EPDK tarafından geçden alınacak.

Petrol piyasalarında adapsız faaliyet yürütülecek.

Kolluk için U gemilerde kontroller için yapılacaklar ve Altyapı Bakanlığının ilgilii Genel Müdürlüğü Başkanlıkları olmak üzere yardımcı ünitelerince gerekli teknik destek verilecek.

Kolluk ünitelerince, akaryakıt eğitimlerinde yüksek olan kesimlerde kullanılan birkaryakıtın tartışmalarında konuşulacak ve depo ya da araçlarda yapılacak aramalarda valiliklerce yapılacaklar.

Akaryakıt kazaçılığı ile şansda kontrol edilebilir en faal formda teminen, kullanılacak olanlar seçilecek ve bu emelle veri toplamaya yönelik sistemler geliştirilecek.

EPDK tarafından, teslim ve sistemlerin maliyesi taşımasını yıpratmayacağı kabul edilecekken Vergi Kontrol Başkanlığından görüş alınacak.

Yeni sınıflar Bakanlığı ile ilgili 20 “Akaryakı ile ilgili Aksiyon Planı (2021)”; Ticaret Bakanlığı’nın internet adresi “www. ticaretgov.

2012/19 sayılı genelge alındın kaldırıldı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.