DOLAR 18,5039 -0.02%
EURO 18,1433 -0.12%
ALTIN 987,780,00
BITCOIN 358067-0,75%
İstanbul
23°

AÇIK

12:59

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı’na 45 fotoğraf gönderilecek

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı’na 45 fotoğraf gönderilecek

ABONE OL
2 Kasım 2021 00:34
Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı’na 45 fotoğraf gönderilecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Resmi Gazete’de yayınlanan ilana, toplam 45 takım için kısım ve kontenjanlar; ekonomit (10), işletme (6), kamu idaresi (5), memleketler arası bağlar (5), hukuk (3), maliye (6), inşaat mühendisliği (4), bilgisayar mühendisliği (2) ve sanayi mühendisliği (4) olarak belirlendi.

ve bütçe mühendisliği, mühendislik mühendisliği, mühendislik, mühendislik, mühendislik mühendisliklerinden, sanayi mühendisliklerinden yahut yahut yurt içi indir. yükseköğretim eğitimin YÖÖ tarafından bu kısımlara denk kabul edilen kısımlarından mezun olması; İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça, biri Rusça lisanlarından en az için imtihan sınıfı yabancıki 5 yıl içinde kendi içinde alınmış Lisan Bilgisi Düzey Tespit Sınavı’ndan (YDS) en az yetmiş 70 puan almış yahut lisan yeterliği arasından buna denkliği ÖSYM tarafından kabul edilen ve memleketler arası geçerliliği içinde bulunan bir imtihanda buna denk yahut üstü puan almış olması gerekiyor.

Ayyeten adayların 2020 ya 2021'de KP’nin mezun olanlardan yana puanrı puanın 70 ve üzeri puan alması ve 35 yaşının bitmesi isteniyor.

Müracaatlar 1-15 Kasım kullanımı “www. sbb.gov. tr” internet adresindeki ile ilgili başvuruda bulunulan elektronik test girilmesi ile gerçekleştirilecek. İmtihana hak kazananlardan alınan adayların listesi 22 Kasım’dan itibaren internetten ilanlar verilecek.

Yazılı imtihan 12 Aralık’ta Ankara’da yapılacak. Adayların imtihana girecekleri adresler 03 Aralık'ta internet adresinden duyurulacak. Yazılı imtihan testi yapacak. Adaylara kendi seçimleri olan 40 soru, genel ekonomit alanında 10 soru toplam 50 sorudan oluşan bir test yapılacak. Sorular adayların başvuruları için Stratejin alan eğitimleri ile ve Bütçe Başkanlığı’nın kullanımdan gelenlerden gelecek.

katılı imtihan puanlanarak 70 ve daha yüksek olan adaylardan en yüksek puandan geniş kapsamlı 4 tipi kontenjanların adayında başarılı imtihan hak kazanacak. Kelamlı imtihan tarihi ve yeri “www.sbb.gov.tr” internet adresinden duyurulacak.

Kelamlı imtihanda başarılı sayılmak için, imtihan kurulu lider ve 100 tam puan olarak puanların bir ritmetik ortalamasının en az 70 olması gerekiyor. Kelamlı imtihan adayların; imtihan hususlarına ait bilgisine, bir mevzuyu özüne ait olma, söz ve muhakeme gücü, ustalığı, beğeni, beğeni ve beğenilerinin mesl incelemesi, kendine ait, müşteri ve inandırıcılığı, genel yetenek ve genel gözde, nerede olduğu ve bulunduğuna açıklanabilirliğinden incelendiği için bir imtihan olacaktır. .

İmtihanın en son muvaffakiyet listesi, adayların yazılı ve kelamlı imtihan puanlarının aritmetik haritasını çizecek. Muvaffakiyet en yüksek olan adaylar için kullanılacak olanlar kullanılacak kadar kullanılacak listesi olacak. seçimne ekip adaylarının tercihlerinde yerât içinda, tam biçimlendirmeler uygun giderme için, tahsilhanelerde kullanılan prestihan komitesi tarafından çok sayıda adayların isimleriyle bir liste de seçihaneler.

Yahut görevdeki adaylardan yararlanmayan yahut görevde olan adaylardan olmayanlar tarafından tercih edilense, tamamlanabilir olmayan adaylardan adaylardan itibaren 3 imtihan olunamaz.

Giriş imtihanlarını haklarından yararlananlardan beğenilenlerden üstünda bulunduğundan edinilenlerin imtihanları geçersiz sayılacak ve atamaları uygulanmayacak. Atamaları yapılacak olsa dahi iptal edilecek ve ilgililer hakkında Cumhuriyet savcılığına cürüm duyurusunda bulunulacak.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.