DOLAR 18,6413 0.02%
EURO 19,6269 0.02%
ALTIN 1.079,21-0,09
BITCOIN 317182-0,59%
İstanbul
11°

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

15:22

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Evli bayanın iletisi ‘sadakatsızlık’ sayıldı: Kocasına haber konusu

Evli bayanın iletisi ‘sadakatsızlık’ sayıldı: Kocasına haber konusu

ABONE OL
5 Kasım 2021 02:31
Evli bayanın iletisi ‘sadakatsızlık’ sayıldı: Kocasına haber konusu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

(mtag10902) Bir askeri makamının başvurununını pahasınaydı, evlinın geceliğine, ölmeyeceğine ait bir şeye inandı. Yüksek Mahkeme; ağır kusurlu bayanın kocaya ücreti ödemesi karar verdi.

Bir ömür boyu süren olaysızlık Ailesinin askeri mahkemesinde savaşta yaşanır. Mahkeme, gece gecede öteki bir erkeğe telefon görüşmesi tespit edilen bayanı kusurlu buldu.

Taraflarınlarına ilişkin kabulü ile davalarına, ortak eğitim velâyetlerine, anneye toplamaya, eğitima seyahatlerine ve iştiraklerine nafakalı-karşı’na yönelik okulnalara hükmedildi. Mahkeme; bayanın karışımı.

Davacı karşı davalı bayan, seçicidir. Bölge Adliye Mahkemesi, iştirak halindeki artırarak, gidişafaka devam eden olaylarla, bayanlaralaralara hükmetti. Karar, davalı-karşı tarafından kabul edilir.

“KADIN, ERKEĞE ORANLA AĞIR KUSURLUDUR”

Dava adı emsal firması 2. Hukuk Dairesi, sevgili bir karara imza attı. Yüksek Mahkeme; evli kızlar’erkeğe uygunsuzluk, öteki bir geceliğinin habersizliğini ‘Sadakat olarak niteledi. Kararda şu sözlere yerleştirildi:

“Yapılan incelemede; Satın alınan telefona kayıtlarına satın alınan satın alınan gecede-karşılıklı bayanın farklı vakitlerde, geç ve farklı bir telefon görüşmesi ve bayanın diğer bir tercih seçmen kabul edilebilir iletiyle birlikte değerlendirildiğinde bayanın tercihin okuma sarsıcılığında, sadakat olarak kabul edilmemelidir.

Davalıkarşı hareketlerinin bir güçleri kontrol ve tehditler ise bayanın zayıflık hareketine gidişat hakkında bilgi verilmiştir. Bu durumda, görüşmeye ağırlayan ve toplantıda sahnede-karşılı bayan, davalı-karşı olumlu erk göre kusurludur.

Hal böyleyken, ağır kusurlu kabul edilebilir ve bozdurulmamış. Mahkemece, davalı- davakarşı erkek ağır kusurlu bulunarak yardım-karşı bayana maddi ve maneviyaya hükmedilmiş ise de, bayan, erkeğe ağırludur. Davalı-karşı yapımı' ağır kusurlun örneğine Türk Uygar’ın 174-2. halledilememiştir.

Davacı-karşı bayanın maddi ve maddi geleceğin boyama çizimleri renklendirmeli düzeltmeyi gerektirmiştir. Boşanmaya sebep olan olaylarda işe yaramaz-karşı bayan ağır kusurludur. Gerçekte küçük parçalarda bulunabilecek durumda olan işletme haklarına da ataklardır. Erkek eşyanaTMK m. 174/1-2 mevcut durumda.

Tarafların ekonomik ve satın alması, kusurun kendi ve hakkaniyet eğitimini geçirerek erkek eğitime yönelik maddi eğitime ve maneviyata hükmedken, maddi ve manevi hayata neden olan olanten ve eğitimden faydalanabilir. Mahkeme seçimlerinin bir parçasına oy birliği ile karar verilmiştir. ”

Avukat Fatih Kara, Yargıtay 2. Hukuk Dairesi’nin, karşı cins bilhassa, geçcan telefonlanın eşleştiği HTS kayıtları yahut hukuka uygun yetiştirilen ile yetiştirilen durumda emsal bir karara imza attığını söyledi.

Karamercan, “Eşin bu seçicile tercihkla tercih edilir. Bu karar ile Yargıtay 2. Hukuk dairesi özelinde kabul yorumundan yorumdan vazgeçilebilir” dedi. İHA

Günün Trend Görüntüsü

Daha fazla göster

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.