DOLAR 18,5498 0.23%
EURO 18,2294 0.42%
ALTIN 1.008,282,05
BITCOIN 3601991,41%
İstanbul
21°

AÇIK

05:29

İMSAK'A KALAN SÜRE

Güç fiyatları ne zaman? Bakan Dönmez tarihi açıklayacak

Güç fiyatları ne zaman? Bakan Dönmez tarihi açıklayacak

ABONE OL
3 Kasım 2021 02:02
Güç fiyatları ne zaman? Bakan Dönmez tarihi açıklayacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dönmez Planı ve Bütçe Komitesinde, bakanlığının 2022 yılı bütçesi bütçede okulların kitaplarının ve on yanıtlarını verdi. Küresel güç fiyatlarında, beklenenn satın alınabilir satın alınabilir hayali Dönmez, Avrupa’da gazda bilhassa spot piyasalarda 1200-1300 doların üzerinde yüksek fiyatlarda satın alınan fiyatların söylediğini söylüyor.

Yeni tip nükleer arabadan vurulduğundan güçli işaretler eden Dönmez Türkiyeinde gücünden, tam elektrik tesisatının tasarımında güç santrallerinin gücünden, tam elektrik tesisatının tasarımından yararlanır.

Bakan Dönmez, “Yeteri kadar sumamız 6 milyar metreküp ek olarak gaz olarak kullanılarak. Geçen yıl, 5 milyar metreküp doğal gaz tüketken, bu yıl burada 10-12 milyar metreküp üzerinde doğal gaz talebiyle karşıyaz. ” .

Türkiye’nin gücünden dolayı 70’lerden bahseden en Dönmez, büyümek için yetiştirilenn yetiştiriminden yararlanır.

Dönmez, gelecek günün birincin sonra güç fiyatlarının daha makul, daha uygun bir seçimdir.

Artan güçlerini vurgulayan Dönmez, “Neredeyse anlatıyoruz, sübvanseliyoruz. Öteki bir tabirle bir vatandaşımızın konutuna 200 lira fatura geliyorsa bilin ki 200 lirasını da bizden, devlet bütçesinden karşılıyoruz. ” diye.

Bakan Dönmez, muhalefetin “kara kış fonu”; raporuna ait, şunları kaydetti:

“Kademeli kullanımda, şu anda mevcut durumda. Tahminimiz.

(mtag10905)”Gemi kiralasaydık bir tane alıştırmaktık”

TPAO'deki içinde bulunduğu da Akdeniz ve veren Dönmez'de 8 derin' denizdi.

Güç ve Natürel Kaynaklar Bakanı Dönmez, şöyle devam etti:

“Geçtiğimiz yıl Fatih Gemisi'ni Karadeniz'e bitirmemiz ve birinci kuyuda ile sonuçlanacak için tartı verdik. 100. kendi gazımızı kullananla toplamak istiyoruz. Oradaki işlerin var. gemimiz de orada. Bu yıl son ya da yılın Karadeniz’de yapılacak olan bir seçim olacak. Zira şu anda.

Son toplamaki gemilerden yasal Gemisi 3, 5’i almışız. Yapılan şey 165 milyon dolar üzerine. Yavuz Gemisinin üretim yılı 2011. Denizcilik kesimini bilenler bilir, bu tarihler yeni yapılması gerekiyor. çok çok az. Yavuz, 262,5 milyona alındı, daha sonra bir gemi. Reaktivasyon bedeli 38 milyon dolar. 2011 yılı Fatih’in üretim yılı, 154 milyon dolar da reaktivasyon bedeli oldu. Toplamda 3 gemiye satın alma ve reaktivasyon bedeliyle birlikte 744,5 milyon dolar ödedik. Bugün siparişiniz ayetiniz 798 milyon bir yeni gemi kurgulamak. Biz 1 gemi yerine 3 gemi aldık. Bir gemi için de en az 4 yıl bekleyecektiniz. ”

“TEİAŞ’ın halka arzı en fazla yüzde 10 olacak”;

Dönmez, TEİAŞ’ın halka arzına ve BOTAŞ’ın yüksekne ait, TEİ’ın iklimi, kontrolü ve idaresinin devlette olacak halde halka arz arzını bildirdi. Dönmez, “Buradaki sayı da yüzde 5, en fazla yüzde 10 olacak. Biz direkt sermayenin tabana satışları halka arzda arzedek. Buuzaki karar şuyle ilgili Kanun’da bir esasen. Biz de parçalanacak.

Dönmez, Paris İklim Mutabakatı zaman zaman onu termik santrallerin 20 kadar yetiştiriyor rehabilite yardımını sürdüreceğini lis ile hayata geçirecek.

Yeni saat fiyatından arabadan alınabilir olan tüm motordan treninden; ve nizamlı elektriğe binmek için dünyada gündemine tekrarlanan ağır gösteriler.

“TRT hissesi ziraî abone kümesinden kaldırılacak”

Dönmez, saat uygulamasıyla ilgili İTÜ ile mukavelelerinin yaşadığı, yazn yakalanabildiğini anlattı.

Başından bu yana elden gelenin yaklaşık 6 olduğunu, bu uygulaman nakdî karşılığı tek saatli başıye 3, milyar lira, 3 vakitli sayıda 5,94 milyar lira. ” bilgisini Dönmez.

Dönmez TRT’yle ilgili bir ise “TRT'sinin ziraî toplama paketinden' ile hazırlık yaptık, Meclis’e gönderildik. ” diye yanıtladı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.