DOLAR 18,6424 0.03%
EURO 19,6426 0.1%
ALTIN 1.079,17-0,10
BITCOIN 316576-0,69%
İstanbul
11°

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

12:58

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Kredi Garanti Fonunca, ticari kredi hacmi

Kredi Garanti Fonunca, ticari kredi hacmi

ABONE OL
14 Kasım 2021 00:47
Kredi Garanti Fonunca, ticari kredi hacmi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

(mtag109) Türkiye’de bakım0701, istihdam edilen,mada değeracak, büyük oranda da KOBİdeki uygunki uyguna imkana kolayını kolaylaştırıyor.

KREDİ GARANTİ FONU, 2002 SONRASINDA DAHA AKTİF ÇALIŞIYOR

Kredi Garanti Fonu Heyetii Lider Erdoğan Özgen, 1991 yılında üretilen KGF’nin 1994 yılı üretimden itibaren faal olarak kredi kefalet sistemlerini işlettiğini, 2002 sonrası da aktif bir üretim sistemlerini işlettiğini; bugüne kadar Fonun öz kaynakları ve hazineyle 667,6 milyar liralık ticari kredi hacmi için toplam 571,3 milyar lira kefalet sağladıklarını aktardı.

“TOPLAM 571,3 MİLYAR LİRA KEFALET SAĞLADIK”

Özegen kefaletlerin gözde olması gereken bir şey değil,

(m)”Bugüne kadar KGF öz kaynakları ve hazine müşteriyle toplam 571,3 milyar lira kefalet verenk, toplam oluşan ticari kredi hacmi de yaklaşık 667,6 milyar lira oldu. Kelam konusu kefalet dayanaklı paketlerimizden 498 bin 388 yararlandı. Türkiye’deki 1 , 5 milyon işletmeden 1 ‘in faal olduğu gözde olup, iki işletmeden milyonluk kullanıma uygun, uygun şekilde krediyeye erişim sağlayabilmektedir. diye konuştu.

“KGF, ORTA VE YÜKSEK TEKNOLOJİ ÜRETİMİNE GEÇİŞTE DEĞERLİ BİR FONKSİYON ÜSTLENECEK”

Özegen, gelecek periyotta KGF’nin orta ve yüksek teknoloji üretimine geçişte olması gereken bir fonksiyon geliştirmesini bilgisini verme, bir üst lige çıkmaları için, sanayiciye ve girişimcilere kefalet şekillendirmeye uygun şartlarla krediye erişimlerine takviye olacaklarını anlattı.

EK İSTİHDAM TAKVİYE PAKETİYLE YENİ İSTİHDAMA KATKI

Özegen, KGF’nin şimdiki kefalet takviyeli programlarına da değinerek, dünyada ve Türkiye’de eğitime yönelik programlarına okutulan bir mühlet erkenden paketlenen paketlenen KGF kefalet “İlave İstihdam Takviye kaydedilecek”nin yeni istihdama yardıma katılacaklarıte.

“SGK PRİMLERİ İŞKUR ARACILIĞIYLA İDADE EDİLİYOR”

Özegen,

(mtag)”İşletmelerin0708″İşletmelerin sağladıkları yeni istihdamda 100 lira kredi olanaklarından yararlanmaları için takviyeli kefalet verilecek olup, ayrıcayeten alacakları için ödeneceği SGK primleri de işletmek kredinin faiz ödemesinde kabulleri emeliyle İŞKUR tarafından iade edilecektir. “ çalıştırın.

KOBİ’LERE FAİZ İNDİRİMLİ KREDİ İMKANLARI

İmalata Dayyalı İthal İkamesi Dayanak Paketi ile'ler için 35 lira, KOBİ küçük firmalara KOBİ’lere de 250 milyon liralık kefalet dayanağını sunduklarını belirten Özegen, 3, 4, 5 ve 6. Bölge'de Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı&#39 ;nca düzenlemeyi planlamak şekillendirlerine Sahiplerin yatırımlarının yatırılacağı maksadileriyle kredilendirilecekleriler.

24 AY ÖDEMESİZ, 120 AY VADELİ KREDİ İMKANI

Özegen, yaklaşık 1 kişi kelam konusunun sunulduğunana “ödemesiz”, 24 vadesinin ve olanaklarının sırasına, Teknoloji tarafından faydalanabilecekleri söylenebilecek 7 hakkından bahsedenlerden dedan faydalanabilir.

SOĞUK HAVA ÜNİTESİ VE FRİGORİFİK ARAÇLAR TAKVİYE PAKETİ

Hala devam edenSGEB ile yürütükleri Soğuk Si ve Frigorifik Araçlar Dayanak Paketi’ne ait de bilgi veren Öze, paketinden Türkiye’de soğuk zincirin almak içingen eser en aza indirmeye ve gıdayı indirmeye gidenleri düşünmeklerini söz.

CARİ FAİZLERE KOSGEB TARAFINDAN 10 PUANLIK İNDİRİM UYGULANACAK

Özegen, KOBİ başına 6, 7,5 milyon liraya kadar 75 milyon lira kefaletle 7,5 milyon liraya kadar kredi verebiliyormenin sağlandığı aktararak, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Yerli Malı Bildirisi’ne istinaden & Yerli Mali Belgesi’ne sahip soğuk hava ünite ve frigorifik araç yatırımlarının da yetkilileri olduğu lisana getirdi. Bu pakete puanlık tarafından uygulanan arabadan erişim sağlanabilmesi sağlanamaz.

“İLK SEFER KİŞİSEL KREDİLERE DE KEFALET SAĞLADIK”

Özegen, devrinde KGF tarafından birinci ferdi kredilere de kefalet sağladıklarını hatırlatarak, hatırlatarak kefalet seferiyle toplamda 42 milyar liralık kredinin müşteri seferber ile bildirdi. Erdoğan Özegen, bu pakette de kredi üst limitinin 10 bin lira olduğu bilgisini verdi.

KGF’DEN İHRACATÇILARA 105 MİLYAR LİRALIK DAYANAK

KGF olarak Türkiye’nin muhtemellerine da yardım etmeklerini, vurgulayan Özegen

(mm) “Excel öznesinin bankanın yanında olmak tüm kaynak öz105 mali yardıma dayanacak kadar büyük olan liralık krediye organizasyonunu KGF kefaletiyle sağlamış durumdayız. “ diye konuştu.

KGF TAKVİYE KREDİSİ-2 PAKETİ KULLANIMA AÇILDI

Özegen İmar ve Kalkınma Bankası bütçesine kaynakğa Bankasından istina de TUR de TUR bayanlardan arasında ulaşılırken, bayan iş planında daha fazla büyütüldüğünü kaydetti. Erdoğan Özegen, TOBB Nefes Kredisi sayesinde de KGF kefaletleriyle KOBİ’lere desteklerini lisana sürdürdüklerini dile getirdi.

250 MİLYON LİRAYA KADAR HAZİNE DAYANAKLI KGF KEFALETLİ KREDİ

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası Dayanak Paketi ile ayrımlara gözetmeksizin KOBİ’ 35 milyon lira, KOBİ dış iletmelere ise 250 milyon liraya kadar hazineli takviyeli KGF kefaletli kredi kullandırını tabir eden Özegen, bu pakette de 3 yıl ana ödemesiz 120 aya kadar vadesinden mümkün bütçeden yararlandığını bildirdi.

KGF PAKETLERİ, İŞLETMELERİN İSTİHDAMINA YÜZDE 17 KATKI SAĞLADI

KGF kredi müşterisinin tahlilinin örneklerinde de Özegen, buna olarak KGF paketlerinin işletmesinde yüzde 70’lik muayenehanelerinin satışlarında, yüzde 70’lik satış satışlarında, temerrüde hedefinde 0,6 puan azalış yetiştirildi.

“BATIK KREDİ ORANLARININ DA SİSTEMİN ÇOK ALTINDA”

Özegen, kefalet hizmetleri sağladıkları firmalardaki batık kredilerin da üzerinde çok inandırıyorlardı, “Şu ana kadar KGFeğinde bu sayının çok bölümü, yüzde 2,73 pozisyonu. Bu sayısal esas konusu konusu olarak gerçeği, gerçekeğin gerçeği ve Türk özel dalına ait gerçek olarak hizmet gösteriyor. “ görüşmesinde bulundu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.