DOLAR 18,6440 0.01%
EURO 19,6447 -0.27%
ALTIN 1.075,610,37
BITCOIN 319357-0,40%
İstanbul
15°

KAPALI

06:35

İMSAK'A KALAN SÜRE

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 50 KPSS puan ile iş alımı! Müracaat için yarın yarın

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 50 KPSS puan ile iş alımı! Müracaat için yarın yarın

ABONE OL
2 Kasım 2021 08:46
Meteoroloji Genel Müdürlüğü 50 KPSS puan ile iş alımı! Müracaat için yarın yarın
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Meteoroloji Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatında görevlendirmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü hususunun (B) fıkrası kapsamında 100 kontratlı işçi alımı yapacağını açıkladı. 06 Eylül 2020 tarihinde yapılmış olan Kamu İşçi Seçme İmtihanına (2020-KPSS Lisans) girmiş olan adayların imtihan sonuçları temel alınarak yapılacak olan atama ile 89 adet Mühendis ve 11 adet Ofis İşçisi unvanında olmak üzere 100 kontratlı işçi istidamı sağlanacak. İşte MGM 2021 kontratlı işçi alımı ayrıntılar…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü kontratlı işçi alım müracaatları ÖSYM’nin internet sitesinde 27.10.2021 tarihi itibariyle yayınlayacağı KPSS-2021/8 Tercih Kılavuzu ile başlayacak. Adaylar 2 Kasım 2021 tarihi saat 23.59’a kadar tercih kılavuzunda belirtilen kurallara nazaran ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden T.C. Kimlik Numarası ve şifre ile giriş yaparak müracaatlarını tamamlayabilecek.

ÖSYM MÜRACAAT EKRANI
TERCİH KILAVUZU

 • Müracaat yapacak adaylarda, tahsille ilgili şartlar ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci hususundaki genel kaideler aranır.

 • Daha evvelce kurumumuzda çalışırken kurumumuzca iş akdi fesih edilenlerle, kendi isteği ile misyonundan istifa edenlerin müracaatları kabul edilmeyecektir.

 • KPSS (B) kümesi imtihanlardan lisans mezunları için 2020 KPSSP3, ön lisans mezunları için 2020 KPSSP93, lise mezunları için ise 2020 KPSSP94 puanı temel alınacaktır.

 • Müracaat ve süreçler sırasında gerçeğe alışılmamış beyanda bulunduğu sonradan tespit edilenler ile müracaat sonrası istenilen dokümanları ibraz etmeyenlerin müracaatları geçersiz sayılacak, mukaveleleri yapılmış olsa dahi iptal edilecektir. E- Üniversitemiz gerekli durumlarda ilanın her basamağında iptal ve/veya değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Üstteki koşulları taşıyan adayların, bu kılavuzda yer alan durumların karşısındaki müracaat kuralları kısmında aranılan koşulları taşımaları gerekmektedir. Bu koşullarla birlikte unvanlar itibariyle aşağıdaki koşulların taşınması gerektiğinden, kontrat yapılacak konumlarla ilgili aşağıdaki kısmın çok dikkatli incelenmesi gerekmektedir. Bu kuralları taşımayanların atamaları mümkün bulunmamaktadır.

2.2.1. Kontratlı İşçi olarak istihdam edileceklerde aranacak genel kurallara ek olarak;

a) Mühendis durumlarına atanacak kurallara haiz olmak. Bunlardan hangi kısım mezunlarının alınacağı ve hangi koşulları taşıması gerektiği nitelik kodlarının ve mezuniyet alan bilgilerinin açıklamasında yer almaktadır.
b) Ofis İşçisi konumlarına atanacak koşullara haiz olmak. Bunlardan hangi kısım mezunlarının alınacağı ve hangi kaideleri taşıması gerektiği nitelik kodlarının ve mezuniyet alan bilgilerinin açıklamasında yer almaktadır.
c) Sıhhat bakımından Mühendis ve Ofis İşçisi olarak çalışmasına pürüz hali bulunmamak.
d) KPSS’ye girmiş 2020-KPSS Lisans imtihanında KPSSP3 puan çeşidinden en az 50 puan almış olmak,

2.2.2. Kontratlı işçi olarak istihdam edilecek Mühendis konumunun karşısında yer alan kısımlardan mezun olmak.

2.2.3. Kontratlı işçi olarak istihdam edilecek Ofis İşçisi konumunun karşısında yer alan kısımlardan mezun olmak. Üstte belirtilen genel ve özel koşulları taşıyan adaylar, tercih mühleti içinde tercih kılavuzunu inceleyebileceklerdir. Adaylar, şartlarını karşıladıkları durumlar için sıraya koydukları tercihlerini internet yoluyla yapacaklardır. Üstte belirtilen koşulları taşımayanların, müracaatları halinde ÖSYM Başkanlığınca yerleştirme yapılsa dahi Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından atama süreçleri yapılmayacaktır.

Tercihlerini tamamlayan adaylar ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile TL olarak yerleştirme fiyatını çarçabuk yatırabilecek. Yerleştirme fiyatı ise müracaat kılavuzunda 25 TL olarak belirtiliyor.

İşte yerleştirme fiyatını yatırabileceğiniz bankaların listesi ve ayrıntılar;

 • Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

 • Albaraka Türk İştirak Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

 • Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

 • Kuveyt Türk İştirak Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

 • Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler

 • ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

 • Vakıf İştirak Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

 • Ziraat Bankası yalnızca internet bankacılığı ve taşınabilir bankacılık (Şubelerden ve ATM’den fiyat yatırılmaz.)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.