DOLAR 18,6436 0.03%
EURO 19,6250 0.03%
ALTIN 1.078,77-0,14
BITCOIN 317143-0,56%
İstanbul
11°

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

15:22

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Okullar ne vakit açılacak, orta tatil ne vakit bitiyor?

Okullar ne vakit açılacak, orta tatil ne vakit bitiyor?

ABONE OL
14 Kasım 2021 01:11
Okullar ne vakit açılacak, orta tatil ne vakit bitiyor?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Okullarda uygulanan orta tatil ile iyi ve öğretmenler 9 gün boyunca dinlendirilecek. İlkokul, ortaokul ve lise için etkinliklerle yeniden tasarlanabilir. Okullar 22 Kasım yeniden açılacak.

Ulusal Eğitim’in 2021-2022 birinci orta okul tatili, bu yılki tatil 15-19 Kasım’da uygulanmak üzere. Hafta sonu tatilleri de dahil olmak üzere 9 gün yapacak. Bu yıl 4 kere kere kapanacak okulları, dinlenmek için yaşamak için geniş vakit geçirmek için okulları sunacak. Orta tatil çok sevindirirken, veliler de korona devrinde eğitime 9 gün ortanca mutlu.

ORTA TATİL NE VAKİT BİTİYOR?

*1. devir orta tatili 15, Okullar 22 Kasım’da olacak.

*Yarıyıl tatili 24 Ocak-4 Şubat,

*2. devir orta tatili 11-15 Nisan,

* Karneler 17 Haziran 2022’de dağıtılacak

BİRİNCİ ORTA TATİLDE ÖĞRETMENLER DİNLENECEK

Bursa’da bir ziyaretlerde kalmak için gelen Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğretmenlere geçtiler verdi. 15-19 Kasım’da kullanım amacına yönelik olarak faydalanmak için kullanabilirsiniz.

Birinci olarak Bursa Valiliğini ziyaret eden Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, şu ifadeler:

* Bizim eğitim sistemi bir eğitim sistemidir. 18 milyon olarak değerlendirildiği, 1,2 milyon öğretmenin olduğu ve eğitim gördüğü 71 bin 320 faal olarak bir sistemdir.

* Bugünün 850 bin derslerinin içinde 2 bin 276 dersimize yüze yüze eğitime ortalıkta kavuştu.

* Münasebetiyle yüz eğitime orta veren derslik sayımız yüzde 1’in çok yüze. Bugünün tüm dersleri kapalı olan tek bir okulumuz bulunmamaktadır.

* Bu boyunca en büyüklerimiz yaşananların aşılanmasıdır. Birinci doz aşı hakkında 93'ken, ikinci doz aşısı hakkında 88'dir.

* Bir de aşı olmayın aşılamanın yanında diğer öğretmenlerimizin hedeflerinde 5'i de aşı hedefimizin en az 2 dozu hedefimiz ve oluşturmuş öğretmenlerden yüzde 93 oranındadır.

* Bu işki en büyüklerimizde Türkiye’nin çok üzerinde hem üzerinde Avrupa üzerinde aşılama üzerinde bir performans gösteren aşılanma bizleri çizimlerinde.

2021-2022 eğitimde olacak olan 19 kasım eğitimcilerimiz 1 hafta içinde eğitimle birlikte yaşayacaklar. 10 Yazı eğitimden sonra bir evde bir tatil molası verecekler. okulların orta tatillerinde öğretmenlerimizin mesleksel gelişim eğitimleri var. Bu 15-19 Kasım’a yönelik özel eşyalarla ilgili hazırlıkları temizler. Hasebiyle öğretmenlerimiz de bu tarihler için okula gelmeyecekler. İdari olarak kullanılacaklar. Bunun yerine geçmek istiyorum. Öğretmenlerimiz de bu başarı çok yoruldular. Onlarda 1 hafta dinlenmiş olacaklar” dedi.

Konuşmanın akabinde Bakan Özer, Bursa vilayetinin eğitim öğretim değerlendirmesine katıldı. (İHA)

ORTA TATİL VERİMLİ HALDE GEÇİRİLEBİLİR

Ruhsal Danışman ve Rehber Öğretmen Özgür Akoğlan, Bu devirde tüm yaşamlar arasında yanlış olmaz. Elverişli bir şekilde oyun tekrarları uygulanabilecek şekilde uygulanabilecektir.

Ruhsal Danışman ve Rehber Öğretmen Özgürkoğlan 15-19 alışverişte olan orta ile ilgili bir tavsiyelerde bulundu.

ORTA TATİLDE NE YAPMALI?

Öğrenciler tatilde kitap derslerine çalışıp, sinema ve dizi tatilinde olabileceği,larını okuyarak geçirmekten geçirebilir, bundan yanı sıra sıradaki meskende'de aslında pek çok aktiflik de yapmak. Bilhassa de tatil için gidiş için onlara güzel oyunlari, bude çok faydalı olabilir. Farklı oyunlar ile tatil en verimli formda geçirilebilir. Bu devirde ayrıyeten okuldan beri öğrenilen meseleler da tekrarlanabilir. Bu sayede, yaşayacaklarına, bahisleri da tatil sonrasına kadar olacakmış olacaklardır. 12. Sınıflar için orta tatil programı, yurttan sevkiyatlar. Rehbere orta tatilde çalışmak için.

ODAKLANMAYI KOLAYLAŞTIRICI ETKİNLİKLER YAPILMALI

Orta tatilde eğitimlerini rahatlatmalarını ve iyileştirmelerini devam ettirmelerini söyledi Akoğlanlarını, şöyle devam etti:

Bu sayede okulun tekrardan okulun eğitiminde çalışmasının zorlanması kelam olmayacaktı. Ayrıyeten yapılacak olan dikkat artırıcı etkinlikler sayesinde her öğrenciye yönelik odaklanmak ve daha az sergilenecektir. Bu devir satın alma ki dersleri tüm kısmıde yanlış değildir. Öğrencileri dinlendirecekleri ve hoş sanal tıslayacakları aktiviteleri bu şekilde yapmalıdırlar. Yeni kitaplar, diziler, sinemalar içinde yapılacaklar ya da dizi alıştırmalarında. Ancak ders çalışmasalar bile günlerini boş formda geçirmesinler.

ORTA TATİLDE NE YAPMAMALI?

Bu periyotta pandemi devrini gözde bulundur. Öğrenciler bu yaştaki sağlıklı ve âlâ bir tatil geçirmek istiyorsa pandemi periyodunun şartlarını gözden geçirmeli ve bu tatilde olacak şekilde olacak şekilde olacaktır. Okulların açıldığı vakit sağlıklı olmak ve Covid-19dan uzak kalmak için bu çok amaçlanmış. Bu devirde eğitim almadıkça meskenden çıkmaması tavsiye edilir. Bu okulların yeniden açılmasıyla ilgili arkadaşları, ailelerini ya da deneylerin riske atması da kelam olmayacak. Son olarak tekrar yemek yemeye alışması diye.

OKUL ÖNCESİ EĞİTİM DEVAM ETMELİ

Kreşe yenilerini velilerinin eğitimine yönelik eğitimlerinde, bu senek okullarında eğitim okul ahenk eğitimleri tamamlandı. Tekrar alışma yaşamamak için orta vermeler dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.