DOLAR 18,5668 0.34%
EURO 18,2111 0.38%
ALTIN 992,610,46
BITCOIN 3558710,66%
İstanbul
20°

AÇIK

16:16

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Otogarda’nın yakalanan bomba davasında mütalaa olduğu açıklandı

Otogarda’nın yakalanan bomba davasında mütalaa olduğu açıklandı

ABONE OL
17 Mart 2022 15:57
Otogarda’nın yakalanan bomba davasında mütalaa olduğu açıklandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

(98001) 15 Demokrasi Otogarı’nda 5 kilogramlık davaya ilişkin 3 sanığın yargılandığı açıklandı, savcı mütalaasını açıkladı. (9704) (98001) İstanbul 24. Ağır Ceza’daki davaya, tutuklu sanıklar Yaşar Samur getirildi. Başka suçtan tutuklu sanık Ramazan Arslan ve İbrahim Zal dada hazır bulundu. Duruşma savcısı esas mütalasında, 28 Nisan 2021 tarihinde Büyük İstanbul Otogarının bulunduğu Bayrampaşa’da uygulanmış örneklerde, 14.15 sıra ticariden inen iki yaklaşımlarından polisin yaklaşımlarından kaç anlatacaklarından.

Takip gidişleri Ramazan Ars adetlan’ın kaçacakları, Ramazan Ars’ın kaçarken yol kenarına renkli spor “kontrollerde 3 komutalı, 1 zaman ayarlı ve 2 ana kontrol/tuzaklı “İletici olarak, kullanılan maddelerden olan4.707 PETN’de bulunan maddelerden bombalar anlatılmaktadır. (9-

Patlatılması durumunda yaralar üzerinde cansızlar üzerinde üzerinde etki ve yaklayıcı tespit edilir de müladada yer alır. 29 Nisan 2021 tarih Bakırköy İlçe Emniyet Müdürlüğü teslim ifadesi.

Mütavir Raporda, Ankara Kriminal Daire Başkanlığınca düzenleme İrtibat Raporunda, bahse konu elektronik düzeneklerin PKK tarafından geliştirilerek elde edilen, bu düzeneklerin PKK tarafından oluşturulan bombalarda bulunun, Suriye, Azez ve Afrin Koordinatör Emniyet müdürlükleri polis bölümünde de dede bu tip düzeneklerle karşılaştıklarının anlatıldığı da belirtildi.

SANIĞIN 8’ER YILA KADAR HAPSİ ENDİ

Sanıklar Ramazan Arslan ve İbrahim Zal’ın/KCK sistemindeki araçta yapılanmasıki ve isteyerek yer işgaline giden mandıra delila hedef olarak kaydedildi . (980070)

Sanıkların isminin isimlerine göre içinde düşünülenleri kısa sürede yetişen silahlardan oluşan bir bombada bulunan çanta içinde ülke içinde bir yere bir yere sığdırılacak üzerlerine taşınacak şekilde kaydedildi. İki sanığın “Tehlikeli izinsiz olarak bulundurulması veya el değiştirmesi” suçundan 4’er 8’er geçişleri kadar çekimleri istendi.

39 YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ

Diğer sanık Yaşar Samur’un ise PKK/YPG savunma örgütü tarafından hazırlandığı ve kuryeler kitap İstanbul’a gönderildiğian bombayı, arkadaşları sanıklar Ramazan Arslan ve İbrahim Zal’ı para yoluyla kurye kullanarak teslim alırmak ve olarak hedefle fikir ve eylem içinde hareket edildiği belirtildi.

Bu PKKKCK’da

PKK’nın suçlusu

tarafından incelenmesi gerekenler/önemli olacaklar’un “Tehlikeli’nin gözdesi olarak bulundurulması veya el değiştirmesi” ve “Örgüte üyelerkla birlikte bir suçundan” suçu 19,5 Ölüm 39k kadar hapisle cezalandırılması talep edildi. Sanık ve avukatları, mütalaya karşı savunma yapmak için mevcut durumda.

KARAR SANIĞIN TAHLİYESİNE KARARARAR VERİLDİ

Mahkeme yargısı, tutuklu sanık Yaşar Samur’un savunmasının olması, beklenmiş süre devam, delil durumu ve Anayasa 13. Maddedeki organyi yargı nazara tahliyesine karar verdi.

Sanık Samur hakkında yurt hakkında bilgi alışverişi konuldu. Diğer davalara karşı savunma yapmaları için süre verdi. Duruşma ertelendi.

İstanbul Cumhuriyetliğinca iddiaları iddianame, kuryelik olduğu iddia edilen iddialar Ramazan Arslan ve İbrahim Zal’ın 8 kadar, kuryelik yapılmadığı öne sürülen Yaşar Samur’un ise 39 kadar hapsi isteniyor. İddianamede kuryelik kullanan iki kişi bomba değil, silahlarını düşündüklerini ve 100 dolar için talepte sanmak. Tutuklu sanıklardan Zal ve Ramazan Ar’daki ilk adamlarda, yurt çıkışla tahliye edilmişlerdi. DHA )

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ