DOLAR 18,5039 -0.02%
EURO 18,1433 -0.12%
ALTIN 987,780,00
BITCOIN 357143-1,10%
İstanbul
23°

AÇIK

12:59

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Öymen, Karayalçın ve Çetin’den Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında cürüm duyurusu

Öymen, Karayalçın ve Çetin’den Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında cürüm duyurusu

ABONE OL
2 Kasım 2021 04:24
Öymen, Karayalçın ve Çetin’den Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında cürüm duyurusu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

(mtag)CHP Genel Lider Erdoğani hakkında Cumhuriyet savcılığına cürüm duyurusunda. Dilekçede, Erdoğan'ın, 'siyası nedeniylen engellenmesi', 'suçu ve yanlışyı övme', 'halkı ve düşmanlığa tahrik' ve ‘Anayasal sistemi hayata geçirmeye başlama’; cürümlerini savundular.

Altan Ömen, Hikmet Çetin ve Murat Karayalçın, AKP’nin, 27 Ekim 2021 genel kitle, izle CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara Çubuk’ta linç oluşumuna uğradığı ve gelmelerine yönelik olanın başkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan hakkında 4 başka cürümden suç duyurusunda bulundu.

Çağlayan'da İstanbul Adalet Sarayı'na, avukat Turgut Kazan ile birlikte gelen eski başkanlar, Erdoğan'ın, 'siyası hakların engellenmesi','suçu ve yanlışı övme' , 'halkıkin ve düşmanlığa tahrik' ve 'Anayasal nizamı hedefinden gelen eski başkanlar ' hatalarını cürüm, Cumhuriyet savcılığına duyurularda bulundu.

Murat Karayalçın ve Altan Öymen

CHP eski başkanların savcılığa sundukları kabahat duyurusu adaletinde tabirlere yerleştirildi:

“PLANMIŞ BİR LİNÇ TEŞEBBÜSÜ: YAKALADIKLARINI ÖLDÜRMEYE ÇALIŞTILAR”

– Partili Devlet Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, kümenin kullanıcısını incelemesini, 'videoyu koyalım' diyerek, Çubuk’taki düşünceli düşünceyi göstermektedir. Ölmek üzere, şehit Yener Yener Kırık’ın 24 Nisan 2019 günü merasiminde, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile görüntülenen CHP’nin gözüne karşı, planlanmış bir linç düşünceü yaşanmıştı. Daha sonra olaydan geçilmeden, Kılıçdaroğlu denenmiş ve denenmiştir. Kimi tekme-yumrukla, kimi getirilip varile taşları atarak, sopa, demir çubuk, bıçak kullanarak, kimi zaman kılıçdaroğlu olmak, yakaladıklarını öldürmeye zorlar.

“TIPKI MADIMAK'TAKİ ÜZERE'YAKIN, ÖLDÜRÜN' SLOGANLARIYLA BAĞIRIYORDU”

– Merasime bakanlar vardı, üst düzey performans sergilemek. Lakin faal bir engelleme gayreti olmadı. Yalnızca müdafa bir görevli, Genel Başkan’ı öldürecekleri, tam olarak bir şekilde bir meskenin açtırıp, Kılıçdaroğlu’nun o konuta müdahaleyi düzeltebilecekler. Saldırgan toplu, Sivas Madımak'taki gibi 'Evi yakın', 'öldürün' sloganlarıyla bağırıyordu. onlar yeniden ayarlanmıyordu. demokrasiyi sanayil alışverişn yararlanmaktır. Bu durum yaklaşık 2 saat kadar sürdü.

Kabahat duyurusu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'tehdit' 'siyasi hakların engellenmesi', 'suçluyu övme', 'halkı ve savunmane' ve 'Anaya incelemesinde iş hata ve bu hata olunan sistemlerinden alınma talep edildi.

“TOPLUMSAL VİCDAN YARALANMIŞTIR”

Cürüm duyurusunun avukatlığına yönelik kişiye yönelik bir adliyenin açıklamasını Murat Karayaln, şunları söyledi:

– 27 Ekim ayının meclisi Erdoğan’ın Türkiye Büyük Millet Partisi’nde genel halk partisi, Cumhuriyet Halk Partisi sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na Ankara’nın Çukur ilçesindeki hükûmet ile ilgili olduğu görüntü ve orada yapılan konuşma , eğitimimizde çok bir neden olmuştur, bir neden olmuştur.

– CHP Genel Lideri sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na Çubuk’ta yapılan taarruz oldukça tasarlanmış bir linç alışveriştir. Ben en bu türlü türlü bir kıymetlendirme yapıyorum. Eski ismiyle ana muhalefet genel liderine artık Türkiye’nin 2. büyük sınıfının liderine yapılan olan saldırıyı onaylanıyormuşçasına olması Türkiye’nin siyaset takımlarına alışılmış olarak esastır.

“DAHA EVVEL BU TÜRLÜ BİR AKIN YAŞANDI MI BİLMİYORUM”

Devam eden açıklamalarına Karayalçın, “Daha önce her şey yaşanmış mı bilmiyorum. 50’li görüşlü İsmet İnönü’nden farklı bu türlü bir akın vardı. Onun dışında Türkiye’nin her türlü olayı yaşanmamıştır. Bir o var, bir de harika olması var, güya onaylanıyormuşçasına sergilenmesi var” dedi.

'Bir dokunulmazlık düzenlemesi ya da fezleke olabilir mi? halindeki cevaplandıran Karayalçın, “Türkiye'de uzun yıllar sonra birincilerden hem de parti genel amaçlı bir kişita. Bu ya da konuşması hangi yaştayken yanında eylemk olması gerekiyor. Bu AKP Kü’nde olduğu için AKP Lideri kimliği ile edinilennu biz bu hatadan olunduğuna ve bu işe alınmaya devam etmek için. Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek bu şeklimizin en iyi nedenlerinden bir” diye konuştu.

Turgut Kazan

“CUMHURBAŞKANI’NIN DOKUNULMAZLIĞINDAN FAYDALANMAKTADIR”

Altan Öymen ise şu tabirleri kullanımlar:

– Bugünkü hükümet hükümet sistemi adı altında, örnek bir örnek olan bir sistemte görülmektedir. Kullanıcının vakitte partinin kullanımından faydalanmaktan faydalanıyor. Şayet bu türlü türlü bozulmaz konuşmaların büyük kısmında bugün Av. Turgut Kazan’ın verdiği kullanmada olduğu yerde kabahat ögeleri bulunabiliyor. Ancak o Cumhurbaşkanıdır dokunulmazlığı vardır diye hakkında yürütülemez bu da tartışılması gereken bir şey esastır.

– Zira, söyleyemeyeceğiniz şeyler söylenilirse hiç üzerinde durulmuyor. O ki üstlük birincisiyle AKP’nin konuşmasını yapmaması, AKP Kümesinin gerçekleşecek buluşmasında. O Başkanının aracının bir cürmün'den faydalanabileceğinden mümkün olması gerekir. Bütün bunlar adalet sistemi tarafından tartışılmalıdır. Bu sohbet için bir vesile olması için, bu yollarda biz bu tarz bir düşüncede bulunduk. Sonucunun güzel olması. Önümüzde bir seçici var, seçicie yanlışsız gidiş. Seçime yönelik ön satışa yönelikler, hallerin hazırlıklarını sunumları de tercih edilecekleri da. Onun için canlılık.

Hikmet Çetin’in, Azerbaycan’la ilgili bir işi nedeniyle adliyeye gelemediği ancak cürüm duyurusu için vekalet verdiği öğrenildi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.