DOLAR 18,5039 -0.02%
EURO 18,1433 -0.12%
ALTIN 987,780,00
BITCOIN 359049-0,08%
İstanbul
23°

AÇIK

12:59

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

TİHEK en az liseli kontratlı alım satım satmak! Müracaatlar bugün başladı!

TİHEK en az liseli kontratlı alım satım satmak! Müracaatlar bugün başladı!

ABONE OL
2 Kasım 2021 08:28
TİHEK en az liseli kontratlı alım satım satmak! Müracaatlar bugün başladı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4’üncü unsurunun (B) fıkrası, Genel Takım ve Tarzı Hakkında 2 Nolu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 8 ve 11’inci hususları, 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Heyeti Kararı ile yürürlüğe konulan Kontratlı İşçi Çalıştırılmasına Ait Temeller kapsamında 2 Bayan müdafaa ve güvenlik vazifelisi, 2 Erkek muhafaza ve güvenlik vazifelisi, 5 dayanak işçisi ve 1 teknisyen olmak üzere toplamda 10 kontratlı işçi alımı yapacağını açıkladı. 2020 yılı Kamu İşçisi Seçme İmtihanı (KPSS) sonucundan en az 60 puan alma kaidesi arayan kurum, merak edilen müracaat koşulları ve tarihine ilişin tüm ayrıntıları açıkladı. İşte ayrıntılar…

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu kontratlı işçi alımı müracaatları 1 Kasım 2021 tarihinde başlayıp 12 Kasım 2021 tarihi Cuma günü saat 23:59’a kadar müracaatlarını tamamlayabilecek. 

Adayların müracaat müddeti içerisinde Meslek Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden giriş yaparak T.C. kimlik no ve şifresi ile giriş yaparak online müracaat yapabilecek.

a) Türk Vatandaşı olmak, 
b) Kamu haklarından yoksun bulunmamak, 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü hususunda belirtilen müddetler geçmiş olsa bile; 

  •  Kasten işlenen bir cürümden ötürü bir yıl yahut daha fazla müddetle mahpus cezasına mahkûm olmamak. 

  • Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine, Anayasal sisteme ve bu sistemin işleyişine, özel hayata ve hayatın bilinmeyen alanına ve cinsel dokunulmazlığa karşı cürümler ile uyuşturucu yahut uyarıcı unsur cürümleri, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, itimadı berbata kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, hatadan kaynaklanan malvarlığı pahalarını aklama, kaçakçılık ve fuhuş kabahatlerinden mahkûm olmamak. 

  • Anayasal tertibe ve bu nizamın işleyişine, özel hayata ve hayatın kapalı alanına, cinsel dokunulmazlığa karşı cürümler ile uyuşturucu yahut uyarıcı husus kabahatlerinden ötürü hakkında devam etmekte olan bir soruşturma yahut kovuşturma bulunmamak. 

c) Askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş yahut yedek sınıfa geçirilmiş olmak ya da askerlikle ilgisi bulunmamak, 

d) 2020 yılı Kamu Çalışanı Seçme İmtihanı sonucu en az 60 puan almış olmak (lisans seviyesinde KPSSP3, ön lisans seviyesinde KPSSP93, ortaöğretim seviyesinde KPSSP94 puan türünde) e) Son müracaat tarihi olan 12/11/2021 prestijiyle 18 yaşını doldurmuş olmakla birlikte doğum tarihi 01.01.1991 ve sonrası olanlar başvurabilecektir. 

f) Mesleğin ifasına mani olacak bir hastalığı bulunmadığını, tam teşekküllü sıhhat kurumlarından alınacak sıhhat şurası raporuyla belgelendirmek. (Atanmaya hak kazanan adayların vazifeye başlamadan evvel sunmaları gerekmektedir. 

g) Hizmet göreceği sınıfla ilgili özel kanun yahut öteki mevzuatta aranan kaideleri taşımak.

RESMİ İLAN METNİ

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.