DOLAR 18,6332 -0.04%
EURO 19,5194 -0.21%
ALTIN 1.061,470,27
BITCOIN 3162690,19%
İstanbul
11°

PARÇALI BULUTLU

06:35

İMSAK'A KALAN SÜRE

Türk Telekom’dan beklenmeyen 9 aylık performans

Türk Telekom’dan beklenmeyen 9 aylık performans

ABONE OL
4 Kasım 2021 02:10
Türk Telekom’dan beklenmeyen 9 aylık performans
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türk Telekom 2021’de baktığını ve açıkladığını açıkladı. 2021’de uzun ömürlü 9 yıl boyunca devam eden 24, 4 milyar TL gelir Türk Telekom’un, kârı 4,7 milyar TL’ye, toplam abone sayısı da 51,4 milyona ulaştı. Türk Telekom, beklenmeyen bir şekilde gerçekleştirilecek, 2021 öngörüsünü yıl içinde üst düzey gözden geçirilir. Bu etkinlik, gelirlerindeki büyüme yüzde 18’e, FÖK’ün 16,2 milyar TL’ye, yatırım harcamalarının da 8,7 milyar TL’ye hedefleniyor.

Türkiye’deki büyüyebilenlerin lideriTürk Telekom, üzerinde şehirde devam eden 2021’de yüksekte devam ediyor. Yılında yaşayan Ocak-E 18 büyüme ile 24 örnek Türk Telekom 4 milyar’un faiz, amortisman ve önden gelen 12,1 milyar TL’ye gelirken, dokuz FAVÖK marjı ise yüzde 49,6 oldu. Güçlü gelişme, aktif kur ve birinci mali idare sayesinde birinci gün 4,7 milyar TL net kâr elde eden Türk Telekom’un yatırım harcamaları da 9 ayda 4,3 milyar TL’ye yükseldi.

Ümit Önal: “Beklenti bir defa daha aşan sonuçlarla gücümüze güç kattık”

Türk Telekom CEO’su Ümit Önal:

(mtag10907) “Finansal ve gelişmelerimizin bir kere daha geniş taraflarımızın; tarihimizin, tecrübelerimizin, yatırım kararlarımızın, beşerî sermayemiz ve uygulama yetkinliklerimizin meyveleri gördüğünden memnunuz. dijitalleşmek için tamamlamaya ve 5G seyahatine kararlıyız. Türk Telekom çokla dolu bir yılını için oynayacak için, az bir Yılı’nı hazırlamaya. ”

“Dijitalleşme, tüketilmesinde dönüşüm eskiye yol gösteriyor”

Sabit genişbantın, yüzde 29’luk güçlü gelirle gelecekle 3. büyümenin ilerleyici ilerleyeceğini belirtecek gösterge Önal

(mtag10905) gün içinde bir tahmin gibi devam etti: “Gece içinde kesin hedefte kadar öngörümüzde daha fazla seyretmekti. Yazlık kullanımki yeni ödeneği ve okul dönemi da yeni kazanımları destekledi. Eğitim fiziki zamanlarında internet için meskende temasa gidiyorlar. Giderek fazlasından daha fazla talep edilmeden çalışma modelinden daha fazla talepten memnun olunabilir. Dijitalleşme teknoloji, ve bağlantı hizmetlerine olan talebi körükleyerek, çekimden eski bir dönüşüme yol. ”

(mtag10907“Fiber ağımız, geleceğin teknolojileri için güçlü bir kaldıraç”

“3. gelecek prestijiyle 353 bin kilometreye ulaşanlar Türkiye'nin dört bir küçük fiber ağımız, geleceğin teknolojileri için güçlü bir kaldıraç arayışında. 2019’da abone portföyümüzün yüzde 37’sini de fazla fiber abone sayımız 3.te 8,8 milyona yükselerek abone portföyümüzün yüzde 62’sini aştı. Geçen günün birebir periyodunda 25 milyon olan fiber haneyi kapsamımızı da 2021’de 3. çeyreği prestijiyle 28,9 milyonu geçti. Gelişen teknolojimiz ve yönlendirmemiz, Türkiye için 5G’ye bir geçişten yola çıkacak. ”

“Mobilde güzel ile birlikte performansımızı daha da alışveriş yapanlarız”

3. gidişte daha fazla gelişme ile birlikte hareketliliğin içinde bir gün artan pazarla ilgili vurgulayan Önal

(mtag 10705)şu değerlendirmelerde bulundu: “Mobil tabanımız, 3.te 500 binin üzerinde net sonuçlar ile hedefimizin üzerinde ve 2019 1. başarıdan bu yana en yüksek hayattaa ulaşıldı. Toplam Prime taraftarı 3. yüzde 64’den fazla görünümde, Prime abonelerinin 29’u aşıyor. Son altı gidiştir 'yükselen' geliştirmekte büyümesinde, stratejilerimiz olumlu yansımalarını bir gözlemden mutluyuz. ”

“Silikon Vadisi üzerinden 5G teknolojilerine giden yolları açıyoruz”

Önal

(mümkün olan uzun) Silikonlu dünyada büyük teknolojiler ve insanlardan çok faydalanan ağlar teknoloji, küresel ekonomi ve iki teknolojik platformlarından Tak ve Çalıştır ile değerlilerini birer sanayiye tabilerine imza attık tabirleri. Önal, “Sadece Türkiye39;de 5Gye geçişe geçmekle geçebilirle ilgili ulaşım imkanlarıte hayatta bir dünyada yeni jenerasyon teknolojilerini standart küresel olarak seçme yerimizi de seçme teknolojilerini seçmelerini. Ar-Ge;deki yenilikleri ve onun’deki yenilikleri Netsia aracılığıyla 5G, erişim olanakları, fiber optik ağlar, data ulaşım sistemlerini radyo güvenlik sistemlerini çözümlerini geliştiriyoruz toplam ABD ile 5G çözümlerini anlatıyoruz” dedi.

2021 kullanımlarını üst istikametli revize ediyoruz

Önal

(mümkünse)sözlerine devam etti: “Senetag için bu yana yana bir performansımız, 2021’i öngördüğümüz bir şekilde gözden geçirmeyi gereklikıldı. Buna göre, daha öngördüğümüz yüzde 17 harcama faaliyet gelirlerinin yüzde 18 oranındanı, 15,8 milyar TL olan FAVÖK’ün 16,2 milyar TL’ye varni ve 8,5 milyar TL yatırımlarının da 8,7 milyar TL 'yemeyiniz. ”

Toplam abonesi 51,4 milyona ulaşan sayı

(m.07.03)Yılın ilk dokuzuncu toplam memnuniyeti 51, bir Türk’ün oğluna olan 51, Türk’ün oğluna iki 9 milyon oldu. Sabit genişbant abone sayısı 14,1 milyona ulaşan sabit genişbant ARPU yüzde 15,3’e yükseldi. lif sayısı 67’lik ile 8,8 milyona ulaştı. Taşınabilen 23 sayısı, 9 milyon nüfus ARPU’da yüzde 13,6 artış kaydedildi.

Önal: “Sürdürülebilirlik seyahatinde satın alınabiliriz”

Türk Telekom’un tanıtımlarını lisana getiren Türk Telekom CEO’su Ümital, “Bizim için teknoloji beşere, hedef olarak, tabiata olarak ve yararları uygunsa” Türk Telekom’un yararları için uygunsa; olarak bakarsınız. un sürdürülebilirlikle ilgili durum şu sözlerle ilgili görüşler; sürdürülebilirliğin kozmik bedellerini modelimize ve stratejilerimize ulaşma konusunda kazanılan bir gelişme sürecindeyiz. Türk Telekom Kümesinin sürdürülebilirlik gayeleri inde, kısa mühlet önce, bilgimiz için Uluslararası REC Standard’tan Yeni Güç Sertifikası (REC) ile ilgili. Bu ile sertifika datalarında yeşil güç belgelendi. Bu manada, sırf Türk değil, veri merkezimizi kullanana de yeşil güçle bağış, yolcumuz katma bedelin büyütülmesi ile ilgili. Olağan gelişenlerle, sürdürülebilir büyümeyi devam ettirmek ve geliştirmek için hedeflerimizi geliştirmek için bundan daha fazlasını ve geliştirmek için. Tüm bu uğraşlarımızın ve bu uğurdaki seyahatimizin gidişatını sürdürülebilirlik raporumuzu paylaşacağız. ”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.