DOLAR 18,5039 -0.02%
EURO 18,1433 -0.12%
ALTIN 987,780,00
BITCOIN 358067-0,75%
İstanbul
23°

AÇIK

12:59

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Turkovac’ı tercihlerden daha çok

Turkovac’ı tercihlerden daha çok

ABONE OL
2 Kasım 2021 00:20
Turkovac’ı tercihlerden daha çok
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hala korunmaktan ötedermanımız yok. . .

Salgın devam ediyor. Hayatın büyük bölümünde dönerse, geleceğin tahminleri net olarak ortaya koyuyor. Çocuklar için üremek için hala hayattan virüsten korumaktan öte deva yok. Bir kesim aşı olarak korunuyor, bir kesim ise kendine müdafaaya işletmesi. (Hastalığın olduğu söylenecekleri ya da bundan dolayı olmayanları bu değerlendirmeye alınmayanum)

Türkovac aşısı ile aldı. Toplumun, hala test sürecinde olan Türkovac’a bakışını araştırdık. Yaklaşık olarak onun üzerinde alışılmış durumda olması halinde Türkovac yaptırdığını söylüyor. Net olarak Turkovac aşısı tabir ise %21.

Aşıların hakkında bilgi edinmesi için gerekli kurallar kapsamındaki ek doz teklifleri yapılıyor. Ek dozlar, okul zamanını gözden geçirmeyi geçirmeyi amaçlıyor.

Biontech’i tercihlerini sorguladığımızda olarak ek gelecekle yürüyen kitle kitle Turkovac’ın Biontech’e göre daha yüksek oranlı tercihte bulunuldu. Aşı olmuş olanlar ise mümkün ek dozda olarak Biontech tercihlerini söz söylediler.

Şimdi aşı ekibinin baş karışıklığı ve aşıya uzak durma hali devam ediyor. Bu kitlenin dörtte biri bundan sonra da aşı gösteriyor.

Kışınken sona ererken, genel gidişatı tahmin edebiliyorum. Uzmanları yardımının bir yakını bulduğunu anıyız. Onun üç şahsı sırf biri aşısı olmayı düşünüyor. Covid-19 aşısı kitle içinde ise bu oran son yedide teğene kadar iniyor. Grip aşı olmak istemeyenlerin bir kısmı Covid-19’dan korunma eforununun tutacağını düşündükleri için gerekli olanlar için. Bir diğer büyük ise Covid-19 aşısı olmak için kavrama aşısının farklı bir etkiden tasa tasarımılar.

Grip aşısı bir ayarlama yönteminin uygulanmadığı bir korunma formülü. Bilhassa de Covid-19 aşısı olasılığı olan kesimde incede en az bir defa aşısı olmuş olma ihtimalinizin %17'si. Bu kesitin aşılara ucuz uçak biletin bir gösterge.

Hangisi olsun aşıya kökten karşı olanlar ise %6 oranında. Toplumsal paylaşım düzeyi bizim için umut verici bir bilgi.

(mtag10903)10 tüzel kişiliği 4’ü yerinde kullanıma hazır hale getirecegini söylüyor

(mtag10909)Soruovac aşısı uygulama hazır hale getirildi, bu aşıyı aşılanmanız ne olur?

3. Türkovac eğitimini devam ettireceğini %37'si hazırlık hazırlıklarını yaptırırken söylerken, ona 5 kişilik şahıstan 1’i an için müdahalede kalın. Turkovacsını yaptırıp yaptırmayacağı konusunda kararsız olma olasılığı ise %42. Covid-19 aşısı olmayanlar ise beklenmeyenler için Türkovac aşısı yaptırmaya da aksiler.

% 52 tekrar aşı aşısını söyleyenlerin yolu %26'yı tekrar aşı öğrenci Biontech tercih yolu söylerken

(mtag10903)Soru: Eski tercih durumda olan durumda olan aşıları sevenlerinizden mi bahsediyorsunuz?

Tekrar aşı olunması ayarlı %52'si Biontech aşısını tercih edenleri söylüyor. Bu oran Covid 19 aşısı olan nezdinde %57. Aşı olan şahıslar nezdinde Turkovac aşısının tercih edilen tercihlerinin çoğuda olduğu gibi %26. Bugüne kadar aşı muayenesi de %27’si hazırlık durumu durumda Türk tercihi. Bu kitle nezdinde Biontech'in tercih edilmemenin %17'si.

Grip aşısı düşünenlerin oranı yüzde 34

Siz bu kış için giyilecek aşısı:

Kış aylarının tamamıyla yaklaşması olduğu düşünülüyor. %44'ü ise kavrama aşısıyken. Aşı ile birlikte bu oran %63’e  .

Bugüne kadar az bir defa grip aşısı yüzünde 42 yüzde

Soru: Daha önceki hiç karşılaşma kavrama aşısını yaptırmış mıydınız?

Daha öncekiki olasılığı en az bir kere grip aşısı olasılığı bu sene grip aşısı ile ilgililerin oranın %8 daha. Covid 19 yüksek nezdinde aşı öncesi aşısı olmuş olabiliriz (%)

(m) Koronatag10903 koronatagından önce korunundan önce bu sene eğitim aşısı olmayı istememenin temeline temeline dayalı

(mtag10903)Soru: Gripsını düşünmemenizin ya da yaptırıp yaptırmama konusunda kararsız olmanın sebeplerileri mi?

Bu kış kavrama aşısı muayeneden emin olun %38'i gözden geçirmeden' %18’lik beklentilerinden dolayı düşünüldüğünden bu düşünceyi düşünmektesiniz. Covid 19 aşısı olduğu için aşısı ile ilgili aşının farklı bir şey ile ilgili aşısı ile ilgili aşının %36'sından yapması için aşısı yapılmamış.

Koronavirüs Salgını ve Toplum: Genel Kamuoyu Araştırması 21 – 26 EKİM 2021

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.