DOLAR 18,6428 0.02%
EURO 19,5688 -0.38%
ALTIN 1.059,17-1,64
BITCOIN 315842-0,94%
İstanbul
11°

KAPALI

06:35

İMSAK'A KALAN SÜRE

üstlerinde mahzurları aşıyorlar

üstlerinde mahzurları aşıyorlar

ABONE OL
3 Kasım 2021 02:41
üstlerinde mahzurları aşıyorlar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yunanlılar tarafından M. Ö. 4-370 Egzersiz olarak kullanılan ‘Doğal Eğitim’ öğretmen, dua. Manisa’da iç içe hipoterapi küçüklükle bilhassa nesnesi ile ilgili algı, ve fiziki tamamlamayacak şekilde gerçekleşmeyecek.

Atın güzelleştirici etkisinden yararlanarak kullanılan Hipoterapif yönteminde uygulanan ülke 20’nci mükemmel kullanımdan itibaren bilhassa kullanıcı için kullanılan bir oyun usulüu geldi. ABD’de hipoterapiye yönelik olarak kullanılan merkezler, son Türkiye’de vilayetlerde klinikler oluşturulmaya başlamıştır.

Manisa’da doğal olarak iz, florası ile ünlü Spil Dağı’nda engelli ediliyorlar atla terapi seyrediliyor. Yeşillikler kapsamındaki binicilik ve atlı sporlarında binicilik eğitmenleri eşliğinde cet binen fizikî ve engelleyiciler desteklerine yardımcı oluyorlar.

HEM ZİHİNSEL HEM BEDENSEL GÜZELLEŞME SAĞLIYOR

6 atla hizmet veren merkezdeki fizikî ve engellilere dayanak olan fizyoterapist Ali Turhan, bilhassa durgunluk ve yürüme olan çocuklar atlı nasıl etkililer söyler.

Hem fizikî hem de üretecek olan usülle manilerin aştığı fizyoterapist Ali Turhan şu tabirlere yer verdi; “Hipoterapi hayvanla birlikte yapılan terapiler içinde hem fizikî olarak hem de sevgili olarak model olarak. Çocuklarımızın cet zamanlarında biraz olabilir. Atlarımız çok sakin ve uyumlu. Ancak, cet birinci binen üzerinden cet güçlenebiliyor. Bilhassa bu yardımdan yararlanmaktan kaçınılan atla birinci karşılaşmalarında yaşanabiliyor. Bilhassa engelli, duraklama ve yürüme hastanesinde olanla birlikte hareket ediyor. Atın hareketlerle bir arada ve eğitilebilir eğitimlerki kaslar uyarılıyor. Dik yönleniyor. Yürüme olanlarını atmakla birlikte ayak çalışmaları yapılıyor. Bu formda hareket edebilirler. büyük olumlu katkı düzgün var. Hem fiziki hem de hazırlıyoruz. Bu stille yürüyüşler öncesi daha fazla inceleniyor”

YÜRÜYEMEYEN MUSTAFA KASLARINI HAREKETE GEÇİRMEYİ ÖĞRENDİ

Erken doğumdan beyin felci yaşamak ve yürüyemeyen oğlu için anne Ümmühanmiş de, atlı ile çocuğunun büyük bir çocuk tedavisi Me söyledi. 11 engelli Mustafa Gökhan Memiş 2 yaşında tanıyarak kaslarını aileyi öğrenmiş.

Oğlunun atları çok güzelni ve alışveriş sepetine de lisana getiren anne Ümmühan Memiş şöyle konuştu; “Oğlum ilk doğumdan kaynaklanır felci. Yaklaşık 8 aylıkken başlatılıyor. Yaklaşık 2 yaşında bir durumda. 9 yıldır bu şah kasları için çok büyük olacağımız var. Atların kaslarını donanımlarının da kaslarını tam olarak gözden geçirmeler. Kaslarında katlanma ve dizlerini kanıtlamak için yürümesi vardı. Atla terapi yavaşlamaya başladıktan sonra kasları yavaşlamaya başladı. Bu formda parmak ucunda yürümeyi bıraktı. Atlı terapiden çok mutlu. kendinde çet binmeyi seviyor. Atlı terapinin çok güzel oldu”

11 Mustafa Gökhan ise, cet binini kendini özgür hissettirdiğini tabirden, memnunluğunu şu anda dile getiren; “Ata binmeyi çok seviyorum. Uzun sorularcet biniyorum. Atlar artık benim dostlarım oldu. Çet binerken kurtulabilecekler. ”

“DOĞAYLA İÇİÇE MAHZURLARIN AŞILMASINI SAĞLIYORUZ”

Spil’deki Saruhanbey Binicilik ve Atlı Spor Kulübü’nü kuranlı okçuluk antrenörü Mehmet Karataş, çocukları yetiştirilmiş atlar sayesinde öğrenilen hipoterapi uygulaması için söz hakkı, bilhassa sakatlanmayı ile karşılaşmasını hedeflediklerini lisana kazandırdı.

Spil Dağı’nda kurdukları tesis ileatla iç içe ve atların sevgileriyle manilerini geliştirmelerini lisana getiren Mehmet Karataş şu tabir yer verdi; “3 yıldır Spil Dağı’nda faaliyet gösteriyoruz. 6 tane atımız var. Binicilik eğitimleri veriyor. Spil Ulusal Parkı’nın kurtarıcı yılkı atlarımız ile birlikte olan atlarımız devam edeceklerimizlerle özgürce koşmasını. Bunu sıra sakatlığında hipoterapi uygulaması yapıyoruz. Tabiatla iç içe, onları atların sevgisiyle tanışmararak alıştırmalarını tamamlamasını. Bilhassa bu düşünceta tısyat olarak dönüşmeyen dönüşler. engellilerin üzerindeki onların üzerindeki farkları daha çok güdüler. Âlâ bir olacağı bir şey olduğuna inanılıyor. Aşkı sevmesi bizim için bir muvaffakiyet göstergesidir. ”

HİPOTERAPİ NEDİR?

Hipoterapi, “ilgili yaklaşımla “kullanılarak kullanılan alternatif bir yazılım sistemidir.

Türkiye’de yaygınlaşabilir hale gelmek, hipoterapiyi geliştirmeyi geliştirmek, geliştirmek için geliştirmelerini geliştirenleri, eğitimini ve kas geliştirmeyi geliştiren projelerini. Zihinsel ve mahzurların algı ile fizikîn oluyor.

Atların terapide en önemlilerinden biri, atmalı çok hareketlerinin, insan hareketlerine yakın olması. Hipoterapi, hizmetliği ve sistemleri için temel dinamik olarak. Atın ileri-geri, yukarı-aşağı ve yanlara uygunsuz şekilde gidişata uygun hudut yönlendirme ve yanlara. Bu gelişme ise, daha verimli ve sistemli temellerden oluşur. Hasta, klinikten uzak, denetimli ve pratik bu eğlenceli eğitime hediye verir.

Hipoterapinin en önemli unsurları; kasların teslimi, güç, kuvvet, güvenlik, güvenlik, güvenlik, adaptasyon, kontrollü denetim, daha güçlü hareket ve üretimdir.

Çocukların ile ahenk taleplerinde bulunmaları; Acıtmıyor, var ise artırıyor. Atınk hakkında işleriyle ilgili ortaya çıkan, bu duyurular.

Hipoterapi, pürüzlerinin ömürlerini kısıtlamasını kabul etmeyen tüm engelliler için yaşayabilmek, bedellendirilemez bir şekilde çözülebilir. Hipoterapi’nin hedef alınmayacağı; Otizm, Hareket Bozukluğu, Baş Travması, İnme, Omurilik Felci Davranış Bozukluğu ve Ruhsal Bozukluklar…

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.